4 latarki Nitecore dla wymagających!

Krzysztof Jagielski
04.06.2019

Profesjonalna latarka może być przydatna w bardzo różnych okolicznościach. Doskonale wie o tym każdy, kto pracuje w nocy lub też choć raz musiał sobie poradzić na nieoświetlonym terenie po zmroku. Nie powinno więc dziwić, że na rynku znaleźć można coraz więcej osobistych źródeł światła, a wszystkie one są zachwalane jako „najlepsze”. Dlatego w tym tekście przedstawiamy 4 ciekawe latarki firmy Nitecore, które będą naprawdę dobrym wyborem i z pewnością Cię nie zawiodą!

Latarki Nitecore – co musisz o nich wiedzieć?

Mówiąc o latarkach Nitecore, dobrze jest zacząć od samego producenta. Warto wiedzieć, że firma ta powstała w 2007 roku i dzięki wiedzy oraz innowacyjnym rozwiązaniom bardzo szybko dołączyła do grupy najbardziej znanych producentów. Dziś Nitecore wytwarza wiele modeli latarek przeznaczonych zarówno co codziennego użytku, jak i zastosowań specjalistycznych. Wyróżniają się one doskonałymi parametrami oraz stosunkowo przystępną ceną, która sprawia, że są bardzo chętnie wybierane przez kupujących. Co jednak najważniejsze, wybierając dowolny produkt tej firmy, możesz być po prostu pewny, że nie będzie to zła decyzja.

Latarka czołowa Nitecore NU30 Green

Wiele osób jest przekonanych, że profesjonalna latarka o sporych możliwościach musi być duża, ciężka i oczywiście droga. Tezie tej przeczy model Nitecore NU30 Green. Czy jest to najlepsza latarka czołowa na świecie? Z całą pewnością nie! Posiada ona jednak szereg cech, które sprawiają, że na pewno warto przyjrzeć się jej z bliska. Przede wszystkim jest bardzo lekka, wygodna i prosta w obsłudze, co jest niezwykle ważne w przypadku jazdy rowerem czy pieszej wycieczki po zmroku. Mimo niewielkich rozmiarów, Nitecore NU30 zapewnia całkiem niezły strumień światła o maksymalnej jasności 400 lm i zasięgu 121 metrów. Urządzenie to korzysta z diody LED Cree XP-GS2, która zasilana jest poprzez wbudowany akumulator li-ion. Dzięki temu rozwiązaniu NU30 Nitecore może być wygodnie ładowana po każdym użyciu. Wszystkie te zalety, połączone z niską ceną sprawiają, że latarka ta jest polecana dla każdego, kto często przebywa po zmierzchu poza domem.

Latarka czołowa Nitecore HC60

Jeśli zastanawiasz się, jaka latarka czołowa sprawdzi się zarówno podczas wyjazdu, jak i w pracy, to z całą pewnością powinieneś przyjrzeć się modelowi HC60 od firmy Nitecore. Dysponuje ona mocną diodą LED, umożliwiającą osiągniecie jasności nawet 1000 lm i zasięg 117 m. Co nie mniej ważne, latarka ta posiada także szczelną obudowę chroniącą przed pyłem, wodą i upadkami z wysokości do 1,5 metra. Pozytywną opinię Nitecore HC60 zawdzięcza także dużej liczbie dodatkowych funkcji. Należy do nich chociażby możliwość przełączania pomiędzy pięcioma trybami świecenia, opcja strobo czy też SOS. Na koniec trzeba też wspomnieć, że urządzenie to może być zasilane zarówno z baterii, jak i akumulatorów, dzięki czemu sprawdzi się także w sytuacji braku możliwości ładowania.

Latarka Nitecore P30

Kolejnym z szerzej przez nas opisanych produktów jest latarka Nitecore P30. Ten bardzo poręczy model sprawdzi się najlepiej w przypadku codziennych zastosowań – w domu, pracy czy podczas wyjazdu. Dzięki mocnej diodzie LED Cree XP-L Hi V3 posiada on wręcz niesamowity zasięg strumienia światła, wynoszący do 618 m. Maksymalna jasność tej latarki wynosi z kolei 1000 lm, choć w razie potrzeby można ją też zmniejszyć. Nitcore P30 wyróżnia się także posiadaniem szeregu bardzo przydatnych funkcji i rozwiązań, takich jak:

  • pięć trybów pracy,
  • stroboskop,
  • lokalizator,
  • możliwość wysyłania sygnałów SOS.

Co nie mniej ważne, latarka ta nie boi się też upadków, kurzu czy wody – dzięki zastosowaniu solidnej aluminiowej obudowy oraz szczelności na poziomie IPX8. Zaletą tego modelu jest też możliwość wyboru jednej z dwóch metod zasilania – z wykorzystaniem czterech ogniw 18650 lub klasycznych baterii CR123, lub RCR123. Wszystko to dostępne jest z kolei za jedynie 300 zł!

Latarka ręczna Nitecore TM06S

Dla osób szukających jeszcze bardziej zaawansowanego sprzętu, doskonałą opcją może się okazać latarka Nitecore TM06S. Co jasne, jest ona nieco droższa od wcześniej opisywanych modeli, jednak różnica ta nie bierze się z niczego. Wynika ona przede wszystkim z zastosowania aż czterech mocnych diod LED, które pozwalają na utworzenie strumienia światła o zasięgu ponad 300 m i jasności 4000 lm. Aby wydłużyć czas pracy, moc tej latarki może być zmniejszana z wykorzystaniem pięciu trybów pracy – 4000, 1500, 480, 160 i 3 lm. Za jej zasilanie odpowiadają cztery akumulatory 18650, które gwarantują nawet 560 h nieprzerwanego oświetlenia. Nitecore TM06S jest też w pełni zabezpieczona przed wodą oraz upadkami z wysokości do 1 m oraz wyposażona w takie funkcje, jak strobo, SOS czy lokalizator. Warto dodać, że przód obudowy latarki został też specjalnie wzmocniony, aby mógł służyć w sytuacjach zagrożenia – np. do wybicia szyby. Czy wiec opłaca się wydać około 700 zł na ten model? Z całą pewnością tak!

Latarki Nitecore od dobrych kilku lat są uznawane za bardzo dobre i niezawodne urządzenia. O ich popularności zdecydowała także konkurencyjna cena oraz szereg innowacyjnych rozwiązań, często spotykanych jedynie w droższych modelach. Dlatego też szukając profesjonalnej latarki dla siebie, na pewno dobrze będzie przyjrzeć się ofercie firmy Nitecore! 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.