Bezpieczne, wygodne i solidnie wykonane kapcie dla dzieci – jakie powinno być obuwie używane na co dzień?

Andrzej Winnicki
15.09.2020

Jak wybrać kapcie dla dziecka, żeby były one wygodne, trwałe i bezpieczne? Czym tak naprawdę jest bezpieczeństwo, gdy mowa o obuwiu dziecięcym? Z pewnością zależy ono od materiału wykonania, jego przyczepności do podłoża, czy tego, jak dostosowuje się do kształtu stopy malucha. Obuwie, w którym chodzić będzie dziecko, należy wybierać szczególnie uważnie – przecież stopy malucha dopiero się kształtują!

Wygoda i bezpieczeństwo, czyli to, co interesuje rodziców najbardziej

Kiedy mowa o bezpieczeństwie, jakie mogą dziecku zapewnić wysokiej jakości kapcie, warto zwrócić uwagę na tak proste cechy, jak przyczepność podeszwy do podłoża. W przypadku malucha, który dopiero niedawno zrobił swoje pierwsze kroki, dobrze jest mieć pewność, że źle dobrane obuwie nie przeszkodzi mu w dalszym uczeniu się chodzenia. Przyczepność podeszwy zależy oczywiście od materiału, z którego została ona wykonana. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór kapci uszytych w całości z naturalnej skóry. Takie obuwie cechuje się odpowiednią przyczepnością nawet na śliskich płytkach podłogowych, jednocześnie zapewniając dziecku doświadczenia zbliżone do chodzenia boso. Nie trudno jest uszyć buty na grubej podeszwie, które, choć zapewnią maluchowi odpowiednią przyczepność, wcale nie będą dla niego wygodne. Większość specjalistów zajmujących się rozwojem dzieci jest w tej kwestii zgodna – buty, które odpowiednio kształtują stopę malucha, powinny być elastyczne i miękkie.

Naturalna skóra, z której w całości wykonuje się kapcie dostępne pod adresem https://www.kasiaubranka.pl/Kapcie-Dla-Dzieci, dostosowuje się do kształtu stopy dziecka oraz zapewnia przepływ powietrza, dzięki któremu maluch będzie czuł się w nich komfortowo nawet w gorące dni.

Trwałe kapcie dla dzieci do żłobka, przedszkola i domu

W żłobkach czy przedszkolach dzieci muszą posiadać własne obuwie zmienne, ale nie ma nic złego w tym, aby maluch chodził w kapciach również w domu. Rodzice najczęściej decydują się na to wówczas, gdy podłogi w mieszkaniu są zimne. Kapcie odizolują malucha od chłodnych płytek czy paneli podłogowych, w dodatku chroniąc jego stopy przed różnego rodzaju zabrudzeniami, które trudno kontrolować, gdy ma się pod opieką małe dziecko.

Wybierając kapcie, w których maluch będzie mógł chodzić w domu, dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na jego wygodę. Nikt nie chciałby przez cały dzień chodzić w butach, którym daleko do jakiejkolwiek elastyczności czy miękkości. I tu rozwiązaniem może być naturalna skóra, która tak, jak żaden inny materiał, dopasowuje się do kształtu stopy. W dodatku jest ona niezwykle trwała, o czym wie dobrze każdy, kto choć raz miał na własność na przykład wykonany z niej portfel.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.