Planujesz otworzyć swoją firmę, lecz nie masz środków na start? Istnieje kilka sposobów, by wystartować ze swoją firmą bez większego wkładu własnego. Wspólnie sprawdźmy, jak poradzić sobie i wyjść na swoje bez dziesiątek tysięcy złotych na początek!
Pomysł na biznes to podstawa. W tym temacie panuje całkowita dowolność w kwestii zakładania firmy w Polsce. Do dyspozycji obywateli naszego kraju jest sporo numerów PKD, według których można zidentyfikować typ swojej działalności. Z odpowiednimi kwalifikacjami możemy pracować w praktycznie każdej branży. To dlatego tak ważny jest wybór branży i specjalności.
Samo zakładanie firmy nie jest skomplikowane. Można to zrobić osobiście lub przez internet. Wystarczy podać swoje dane, nazwę i adres firmy, PKD oraz zweryfikować wniosek o założenie działalności na przykład przy użyciu profilu zaufanego online.
Jeśli masz założoną firmę, możesz przystąpić do pracy. Pozyskując zlecenia, warto mieć z tyłu głowy plan działania – podstawową wiedzę na temat świadczonych usług, ale również odpowiedni sprzęt pozwalający na realizację zlecenia.
Przyjmijmy, że odpowiednią wiedzę już posiadasz. W takiej sytuacji, co ze sprzętem? Bez wielkich inwestycji również jesteś w stanie sobie poradzić!
W zależności od branży Twojej firmy, możesz znaleźć internetowe lub stacjonarne wypożyczalnie sprzętu niezbędnego do prowadzenia Twojej firmy. Możesz zdecydować się na najem długoterminowy lub okazyjny. W zależności od popularności Twojej firmy, będziesz mógł opracować własną taktykę i stwierdzić, który system wypożyczania będzie bardziej opłacalny.
Weźmy za przykład firmę specjalizującą się oporządzaniu terenów zielonych. Niezależnie od tego, czy ma być to rębak do gałęzi wynajem na kilka dni lub dłużej, Twoja firma może korzystać z niego bez obaw o awarie i po kosztach. Wynająć można dosłownie wszystko, od kosiarek, pił i samochodów dostawczych po wertykulator wypożyczalnia udostępnia również.
Wypożyczalnie online i stacjonarne znajdziesz wszędzie. Niezależnie od branży Twojego biznesu, warto zainteresować się tym typem użytkowania sprzętu w pracy.
Prowadzisz firmę przemysłową? Być może potrzebujesz elektroniki? Leasing na sprzęt i narzędzia to kolejny doskonały pomysł dla wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na początkowe duże wydatki. Na raty leasingu zarobisz ze zleceń, które wykonasz z pomocą kredytowanych sprzętów.
Wypożyczalnia i leasing to dwie różne formy pozyskiwania dostępu do środków transportu lub innych dóbr. Wybór pomiędzy wypożyczalnią a leasingiem zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta, a także od charakterystyki danego przedsięwzięcia.
Leasing gwarantuje niższe opłaty miesięczne i dodatkowe korzyści, często z opcją ostatecznego zakupu sprzętu po zakończeniu umowy. Ostateczny wybór zależy od potrzeb firmy, okresu użytkowania i preferencji finansowych klienta.
Komunikat prasowy