Co zrobić aby mieć białe zęby?

Krzysztof Jagielski
10.02.2020

Nowoczesne sposoby na wybielanie zębów pozwalają na to, by stosować je w zaciszu domowej łazienki. Dzięki nim możemy usunąć przebarwienia powstałe na zębach, nadając im naturalny, biały kolor. Dostępne preparaty w postaci past, żeli i nakładek są całkowicie bezpieczne, i radzą sobie nawet z trudnodostępnymi przestrzeniami miedzyzębowymi.

Aby preparaty działały

Czasem możemy się spotkać z opinią, że dany preparat nie działa, lub powoduje podrażnienia. Aby uniknąć złych doświadczeń z wybielaniem zębów, należy przestrzegać kilku zasad, które wcale nie są trudne.

  1. Wybierz dobry jakościowo produkt. Tanie preparaty, niewiadomego pochodzenia mogą nie tylko nie zadziałać, jak również spowodować poważne podrażnienia jamy ustnej. Wybierając preparat najlepiej poradzić się stomatologa lub farmaceuty. Odradza się kupowania środków nieznanych firm przez Internet. Najlepiej sięgnąć po paski wybielające Blend a med., Biała perła czy Bright White New.
  2. Przestrzegaj wskazań producenta – nakładając preparat, wcześniej dokładnie przeczytajmy ulotkę. Żel czy pasta nie może być na powierzchni zębów ani za krótko – bo wtedy nie zadziała – ani za długo – wtedy może dojść do poważnego podrażnienia śluzówki jamy ustnej.
  3. Powstrzymaj się od spożywania pokarmów i napojów, które mogłyby zabarwić szkliwo. Zęby podczas kuracji wybielającej są bardzo podatne na przebarwienia. Po zakończeniu wybielania powinno się przez kilka dni stosować tzw. białą dietę.
  4. Aby efekt utrzymał się długo, należy ograniczyć kawę, herbatę i czerwone wino.
  5. Preparaty wybielające zęby przeznaczone do stosowania w domu nie powinny zastępować wizyty u dentysty. Płytka nazębna, której nie jesteśmy w stanie usunąć podczas szczotkowania i kamień nazębny należy usuwać w gabinecie dentystycznym.

Aby efekt wybielania utrzymał się przez długi czas, należy również przestrzegać zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Przynajmniej dwa razy dziennie należy wynitkować przestrzenie międzyzębowe, wyszczotkować zęby minimum przez 3 minuty, oczyścić język i policzki, a na koniec wypłukać jamę ustną specjalnym płynem bez alkoholu.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.