Coworking dla małych firm — Najlepsze rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców

Mariusz Siwko
03.01.2022

Rosnąca popularność modelu pracy zdalnej oraz hybrydowej, wymusza na pracodawcach nowe podejście do kwestii wynajmu przestrzeni biurowej. Coraz częściej firmy rezygnują ze stałych przestrzeni, na rzecz zapewnienia pracownikom wygodnych warunków w domach prywatnych. Jednak nie wszystkie zadania da się wykonywać na odległość, a czasami potrzebna jest po prostu integracja zespołu. Aby móc zająć się swoimi obowiązkami w warunkach wygodnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb teamu, warto skorzystać z usługi coworkingu dla firm.

Dla jakich biznesów dedykowany jest coworking dla firm?

Coworking dla firm skierowany jest do wszystkich zespołów, które poszukują wygodnej przestrzeni do pracy. Mogą korzystać z pomieszczeń w wybranym przez siebie okresie, dzięki czemu nie płacą za wynajem pod swoją nieobecność. Co więcej, dostęp do coworkingu jest zapewniony 24/7. Jeżeli pracownicy potrzebują zwołać nagłe spotkanie w środku nocy, nic nie stoi na przeszkodzie. Usługa ta świetnie sprawdzi się w przypadku małych firm, które dopiero zaczynają budować swoje teamy, jak i większych biznesów, które poszukują wygodnego rozwiązania np. na okres realizacji danego projektu.

Dlaczego warto skorzystać z coworkingu dla firm?

W odróżnieniu od tradycyjnego najmu nie obowiązują Cię żadne umowy i długi okres ich działania. Sam dobierasz preferowany termin, w którym Twój zespół będzie potrzebował korzystać z przestrzeni. W zależności od wybranego pomieszczenia możesz zmieścić nawet kilkunastoosobowy team.

Jak wspomniano, coworking jest dostępny 24/7, dzięki czemu Twój zespół samodzielnie decyduje o tym kiedy pojawi się w pracy. Nie muszą martwić się o standardowe godziny pracy — wykonują swoje obowiązki kiedy to dla nich najdogodniejsze.

Mimo iż coworking dla firm często dostępny jest w najlepszych lokalizacjach w dużych miastach, nie musisz się martwić jego wysokimi kosztami. W porównaniu do tradycyjnych form najmu jest to zdecydowanie bardziej oszczędne rozwiązanie.

Coworking dla firm vs. tradycyjny najem biura — co lepsze?

Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Jeżeli wiesz, że Twoje zespoły spędzają w biurze przeważającą ilość czasu, wynajęcie biura na stałe może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Jeżeli jednak Twój biznes przechodzi lub w całości przeszedł na model zdalny bądź hybrydowy, bardziej opłacalny może okazać się coworking dla firm. Wybrana przestrzeń będzie świetnie dopasowana do potrzeb Twojego zespołu, dobrze skomunikowana z resztą miasta i mniej kosztowna. Sam określasz, w jakim czasie potrzebujesz do niej dostępu i nie musisz martwić się o niewykorzystane godziny, a nawet dni.

Jest to idealne miejsce do integrowania swojego zespołu, przeprowadzania burzy mózgów, dyskutowania na temat kolejnych kroków w rozwoju projektu i działalności oraz zwyczajnych pogaduszek przy kawie. Coworking dla firm stanowi doskonałe rozwiązanie dla zespołów, które pragną od czasu do czasu pobyć we własnym gronie i wspólnie pochylić się nad obowiązkami zawodowymi w akompaniamencie wygodnej przestrzeni biurowej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.