Cukierek albo psikus - najlepsze halloweenowe zabawy

Andrzej Winnicki
22.10.2021

Myślisz, że zwyczaj obchodzenia halloween wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych? Jesteś w dużym błędzie, bo okazuje się, że już ponad 2000 lat temu Celtowie dzień przed świętem zmarłym kultywowali tradycję przebierania się za wiedźmy czy duchy. Współcześnie zabawa halloweenowa rzeczywiście najbardziej popularna jest w Ameryce, ale trzeba przyznać, że i w Polsce coraz więcej osób chętnie w niej uczestniczy. Poznaj najlepsze zabawy halloweenowe, nie tylko te, w które mogą bawić się dorośli, ale również dzieci.

Cukierek albo psikus

Podczas gdy dorośli organizują przebierane bale, dzieci pukają od drzwi do drzwi i zbierają cukierki. Jeśli domownicy jakiegoś mieszkania nie wręczą im łakoci, mogą być pewni, że na klamce do ich drzwi zawiśnie papier toaletowy. Dzieci, które uczestniczą w obchodach po słodycze, są oczywiście przebrane w najbardziej upiorne potwory, im straszniejsze i zaskakujące, tym lepiej.

Zabawy z dynią

Jeśli chodzi o Halloween zabawy głównie opierają się na dyni, która jest jej symbolem.  Z łatwością można zorganizować konkurs, w którym dzieci muszą stworzyć dyniowego potwora. Warzywo można wydrążać albo malować, technika jest dowolna. Z najciekawszych dyniowych straszydeł udaje się zrobić świecący lampion, a jeszcze lepszy efekt osiągnie się, wkładając do środka kolorowe światełko.

Dynia może służyć za kosz do wrzucania małych piłeczek na czas, te najbardziej kształtne mogą posłużyć jako kule do kręgli, jeśli wytnie się w nich otwory na palce. Pomarańczowe warzywa świetnie sprawdzają się także jako elementy toru przeszkód.

Poszukiwacze skarbów

Jeśli gracze mają do dyspozycji chociaż niewielki ogródek, z łatwością można schować w nim halloweenowe skarby. Największą zachętą będą słodycze, które nawiązują do tej tradycji. Czekoladki upiory czy żelki pająki mogą być ukryte pod krzewami, dyniowymi dekorami czy za rozwieszoną na ogrodzeniu sztuczną pajęczyną. Warto, aby w ogródku zapanował mroczny klimat, zabawę najlepiej urządzać po zachodzie słońca.

Balonowe zgadywanki

Wystarczy do balonów włożyć karteczki z pytaniami albo zadaniami do wykonania, a potem je napompować. Każdy uczestnik po kolei losuje balon, przekłuwa go i realizuje wytyczne, jakie znajdują się na karteczce. Oczywiście, w czasie halloween najlepiej wybrać balony w kolorze czarnym albo w mroczne wzory.

Organizacja zabawy halloweenowej

Impreza dla dzieci z okazji halloween nie różni się od urodzin czy spotkań z rówieśnikami i tak naprawdę najmłodszym można zaproponować każdą ulubioną zabawę, jeśli zmieni się jej charakter na nieco bardziej mroczny i tajemniczy. Upiorny klimat tworzą nie tylko wyjątkowe stroje uczestników zabawy, ale też rozmaite akcenty dekoracyjne. Dynie, pajęczyny, papierowe duchy, przygaszone światło i lampki świecące na pomarańczowo, to tylko niektóre z propozycji. Większość akcesoriów można wykonać samodzielnie, z łatwością udaje się znaleźć również w każdym supermarkecie tuż przed świętem halloween.

Halloween to nie tylko wyśmienita okazja do spędzenia czasu całą rodziną, ale to też szansa na poznanie się lepiej. Często na co dzień brakuje nam możliwości do świadomego spędzenia czasu razem. A taka okazja w połączeniu ze świetną zabawą, wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.