Cze produkty Apple faktycznie są warte swojej ceny?

Remigisz Szulc
01.03.2024

W cenie nowego iPhone’a możesz mieć dwa flagowe modele mniej renomowanego producenta na systemie Android. Podobne różnice cenowe zauważymy porównując wszystkie urządzenia z gamy Apple do propozycji konkurencyjnych marek. Pojawia się zatem pytanie, czy produkty Apple rzeczywiście są warte swojej ceny i czy kupując je przypadkiem nie „przepłacamy”? Sprawdźmy to.

Jakość wykonania – Apple to inna liga

Cenę urządzeń Apple dosłownie widać i nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Już fizyczny kontakt z produktem amerykańskiej marki daje poczucie, że obcujemy ze sprzętem z półki premium, wykonanym z dużo lepszych materiałów niż u konkurencji. Spójrz zresztą na kilkuletnie iPhone’y, które w porównaniu z tańszymi telefonami wyglądają praktycznie jak nowe.

Responsywność i funkcjonalność systemów Apple – konkurencja jest daleko w tyle

Systemy operacyjne Apple pozostają niedoścignionym wzorem dla dostawców alternatywnego oprogramowania. Taki iOS na urządzeniach mobilnych działa rewelacyjnie, bardzo szybko, jest super intuicyjny, a przypadki irytującego zawieszania się systemu są sporadyczne. Nie dziwi, że osoby, które raz „weszły” w system Apple, najczęściej już przy nim zostają.

Wolna utrata wartości

Z urządzeniami Apple jest tak jak z samochodami marek premium – stosunkowo wolno tracą na wartości. Po kilku latach użytkowania Twój iPhone czy MacBook może być wart nawet o kilkadziesiąt procent więcej niż urządzenie innej firmy.

Jesteś w ekosystemie Apple? Wybór jest prosty

Standardem jest, że osoby, które np. kupiły swojego pierwszego iPhone’a, w następnym kroku przesiadają się na MacBooka. Ekosystem Apple jest świetny, bardzo wygodny i bezpieczny, a mając kilka urządzeń firmy z Cupertino można w pełni wykorzystać jego potencjał. Nie bez znaczenia jest również długie wsparcie techniczne Apple, które nawet po kilku latach wciąż wypuszcza łatki zabezpieczeń czy aktualizacje w zakresie funkcjonalności.

Prestiż marki Apple

Nie ma co ukrywać, że reputacja marki i jej pozycja rynkowa mają istotny wpływ na cenę produktów. Nie inaczej jest na rynku elektroniki, w tym urządzeń mobilnych. Kupując sprzęt Apple wchodzisz do świata urządzeń premium, co dla wielu osób może uzasadniać wyższą cenę produktu.

Bezproblemowa sprzedaż używanego urządzenia w przyszłości

Używane urządzenia firmy Apple są bardzo poszukiwane, dlatego nie ma żadnego problemu z ich późniejszą sprzedażą, co w przypadku konkurencyjnych firm nie jest wcale takie pewne. Jeśli w dodatku sprzęt jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym, to nawet po 3-4 latach możesz liczyć na odzyskanie sporej części kwoty wydanej w dniu zakupu.

Pomimo bardzo niskiej awaryjności urządzeń Apple, może się zdarzyć, że np. Twój iPhone czy MacBook będzie wymagać naprawy – chociażby z powodu uszkodzenia wyświetlacza, obudowy etc. W takiej sytuacji dobrze jest mieć pod ręką sprawdzony serwis.

Sprawdź ofertę serwisu produktów Apple w Warszawie – AppleHome, który gwarantuje wysoką jakość usług w atrakcyjnych cenach, niezależnie od tego, jakie urządzenie firmy z Cupertino posiadasz. Szczegóły znajdziesz na stronie www.applehome.pl.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie