W cenie nowego iPhone’a możesz mieć dwa flagowe modele mniej renomowanego producenta na systemie Android. Podobne różnice cenowe zauważymy porównując wszystkie urządzenia z gamy Apple do propozycji konkurencyjnych marek. Pojawia się zatem pytanie, czy produkty Apple rzeczywiście są warte swojej ceny i czy kupując je przypadkiem nie „przepłacamy”? Sprawdźmy to.
Cenę urządzeń Apple dosłownie widać i nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Już fizyczny kontakt z produktem amerykańskiej marki daje poczucie, że obcujemy ze sprzętem z półki premium, wykonanym z dużo lepszych materiałów niż u konkurencji. Spójrz zresztą na kilkuletnie iPhone’y, które w porównaniu z tańszymi telefonami wyglądają praktycznie jak nowe.
Systemy operacyjne Apple pozostają niedoścignionym wzorem dla dostawców alternatywnego oprogramowania. Taki iOS na urządzeniach mobilnych działa rewelacyjnie, bardzo szybko, jest super intuicyjny, a przypadki irytującego zawieszania się systemu są sporadyczne. Nie dziwi, że osoby, które raz „weszły” w system Apple, najczęściej już przy nim zostają.
Z urządzeniami Apple jest tak jak z samochodami marek premium – stosunkowo wolno tracą na wartości. Po kilku latach użytkowania Twój iPhone czy MacBook może być wart nawet o kilkadziesiąt procent więcej niż urządzenie innej firmy.
Standardem jest, że osoby, które np. kupiły swojego pierwszego iPhone’a, w następnym kroku przesiadają się na MacBooka. Ekosystem Apple jest świetny, bardzo wygodny i bezpieczny, a mając kilka urządzeń firmy z Cupertino można w pełni wykorzystać jego potencjał. Nie bez znaczenia jest również długie wsparcie techniczne Apple, które nawet po kilku latach wciąż wypuszcza łatki zabezpieczeń czy aktualizacje w zakresie funkcjonalności.
Nie ma co ukrywać, że reputacja marki i jej pozycja rynkowa mają istotny wpływ na cenę produktów. Nie inaczej jest na rynku elektroniki, w tym urządzeń mobilnych. Kupując sprzęt Apple wchodzisz do świata urządzeń premium, co dla wielu osób może uzasadniać wyższą cenę produktu.
Używane urządzenia firmy Apple są bardzo poszukiwane, dlatego nie ma żadnego problemu z ich późniejszą sprzedażą, co w przypadku konkurencyjnych firm nie jest wcale takie pewne. Jeśli w dodatku sprzęt jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym, to nawet po 3-4 latach możesz liczyć na odzyskanie sporej części kwoty wydanej w dniu zakupu.
Pomimo bardzo niskiej awaryjności urządzeń Apple, może się zdarzyć, że np. Twój iPhone czy MacBook będzie wymagać naprawy – chociażby z powodu uszkodzenia wyświetlacza, obudowy etc. W takiej sytuacji dobrze jest mieć pod ręką sprawdzony serwis.
Sprawdź ofertę serwisu produktów Apple w Warszawie – AppleHome, który gwarantuje wysoką jakość usług w atrakcyjnych cenach, niezależnie od tego, jakie urządzenie firmy z Cupertino posiadasz. Szczegóły znajdziesz na stronie www.applehome.pl.
Artykuł partnera.