Czy czarna marynarka pasuje do granatowych spodni?

Antoni Kwapisz
13.05.2020

Czarna marynarka i granatowe spodnie to jedne z kanonów elegancji, które chyba nigdy nie wyjdą z mody. Czy jednak można nosić je razem? O czym należy pamiętać dobierając granatowe spodnie do czarnej marynarki?

Spodnie męskie granatowe i czarna marynarka – must have w każdej szafie

Trendy w modzie zmieniają się niemal każdego roku, bez trudu jednak można znaleźć kilka klasycznych elementów męskiej garderoby, które od lat są pod każdym względem wyznacznikiem stylu i elegancji. Z pewnością należą do nich takie ubrania, jak marynarka męska czarna czy spodnie męskie granatowe. Nie dziwi zatem fakt, że zarówno taka marynarka, jak i spodnie, powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Tym bardziej, że są one bardzo uniwersalne, a przy tym stylowe.

Granatowe spodnie, podobnie jak np. biała koszula, sprawdzają się zarówno przy stylizacjach casualowych, jak i bardziej oficjalnych okazjach. Często stanowią też część garnituru, które są zresztą modne od dłuższego czasu. Taki ubiór to nierzadko wybór nawet świeżo upieczonego pana młodego. Same spodnie męskie granatowe dają również ogromne pole do popisu w zakresie wyboru pozostałych dodatków, dzięki czemu możesz przygotować zarówno biurowy outfit, jak i swobodniejszy zestaw – w sam raz na niedzielny obiad u rodziny.

Oczywiście ostateczny charakter stylizacji zależy wyłącznie od ciebie, a do wyboru jest mnóstwo dodatków. Jednym z nich jest właśnie czarna marynarka, która dodaje elegancji i oficjalnego charakteru każdemu mężczyźnie. Trzeba też pamiętać, że ostateczny wizerunek zależy nie tylko od doboru odcieni kolorystycznych, ale również fasonu czy kroju obu elementów. Stawiając na klasyczne rozwiązania masz gwarancję doskonałej estetyki oraz poważnego tonu. Jeżeli natomiast chcesz nadać ubiorowi nieco swobody i fantazji, możesz zdecydować się na modniejsze i nowocześniej fasony. Pamiętaj jednak, że tak dobrana kompozycja może nie sprawdzić się podczas oficjalnych okazji.

Czarna marynarka i granatowe spodnie – czy pasują do siebie?

Zgodnie z tym, co wspomniano wcześniej, nie ulega wątpliwości, że marynarka męska czarna i granatowe spodnie doskonale się ze sobą komponują. Taka stylizacja szczególnie polecana jest osobom, które dobrze czują się w ciemnych barwach. Należy jednak uważać, gdyż taka kolorystka w niektórych sytuacjach prezentuje się dość smutno, a nawet nieatrakcyjnie. Z tego powodu lepiej unikać bardzo ciemnego odcienia koloru granatowego, który przechodzi niemal w czerń.

Szczególnie interesująco wygląda czarna marynarka w połączeniu z granatowymi spodniami takimi jak chinosy czy jeansy. Aby całość prezentowała się jeszcze mniej oficjalnie, wybierz sportową marynarkę z kieszeniami. Co ciekawe miks czarnej marynarki z granatowymi spodniami sprawdza się też u kobiet, co tylko potwierdza uniwersalność tego zestawu.

Na czym jeszcze polega wyjątkowość czarnej marynarki z granatowymi spodniami? Otóż tak przygotowana kompozycja jest wybitnie pozytywna i nie wywołuje żadnych negatywnych emocji (pomimo ciemnej kolorystki). Do tego może być zakładana na rozmaite okazje i łatwo możesz dobrać dodatki. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasady trzech kolory – według niej należy unikać kompozycji składającej się z ubioru o więcej niż trzech barwach. Dotyczy to oczywiście głównych elementów garderoby, takich jak spodnie, marynarka czy koszula. Nie bój się drobnych eksperymentów, by zaskoczyć swoich znajomych. Na oficjalne i formalne wydarzenia, szczególnie służbowe, wybieraj jednak klasyczne połączenia.

 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.