Czy warto kupić deskę sup z siedziskiem?

Antoni Kwapisz
21.05.2021

Co to właściwie jest deska sup i dlaczego stała się w ostatnim czasie taka popularna wśród miłośników sportów wodnych? Czy siedzisko kajakowe znajdujące się w zestawie z deską sup to dobry wybór? SUP to po angielsku stand up paddle, co w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza wiosło stojące. Osobom które nie znają sportów wodnych związanych z deskami nie wiele to określenie powie, jednak wszyscy sportowcy i miłośnicy stand up paddle doskonale wiedzą czym jest deska sup i do czego służy. Dzięki wiosłu i siedzisku, w jaki wyposażona jest deska, sport ten można uprawiać przy każdej pogodzie, nie koniecznie wyczekując na brzegu wysokich fal.

Czym jest siedzisko kajakowe?

Samo pływanie na desce SUP i możliwość spędzenia wolnego czasu w wodzie, to doskonała rozrywka dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Im więcej ruchu w wodzie, tym lepsza jest nasza kondycja, dlatego sport ten jest tak uwielbiany przez wszystkich. Producenci desek sup, aby jeszcze udoskonalić ten sprzęt do uprawiania sportów wodnych, wyposażyli deski sup w dodatkowe siedzisko kajakowe. Takie rozwiązanie pozwala na zupełnie inny trening czy relaks w wodzie na desce. Warto tutaj podkreślić, że deska sup z siedziskiem ma także wygodne oparcie na plecy, dzięki czemu można wiosłować w wodzie na siedząco, nie męcząc i nadwyrężając przy tym kręgosłupa. 

Jak zamontować siedzisko kajakowe?

Zanim oczywiście kupimy siedzisko do deski, musimy sprawdzić czy nasza deska SUP jest wyposażona w odpowiednie uchwyty do montażu. W najnowszych modelach jest to standard, jaki został wprowadzony przez producentów, albowiem dzięki temu dbają oni o komfort i wygodę wszystkich użytkowników desek sup. Sam montaż siedziska kajakowego jest wyjątkowo łatwy, wystarczy kilka sprawnych ruchów i siedzisko kajakowe jest właściwie zamontowane. Dodatkowym udogodnieniem jest materiał z jakiego wykonane jest siedzisko kajakowe, jest ono lekkie i łatwo przymocowuje się do deski za pomocą linek mocujących. To wszystko sprawia, że deska sup z siedziskiem to wyjątkowy sprzęt sportowy, który może w każdej chwili stać się kajakiem do wiosłowania, aby w przypływie prądów wodnych znów stać się deską do surfowania po falach.

W jaki sposób najlepiej korzystać z deski sup?

Deska sup jak sama nazwa wskazuje jest deską do pływania po wodzie. Na wyposażeniu mamy wiosło oraz dodatkowo możemy wyposażyć się w wygodne siedzisko, dlatego możemy pływać po każdym zbiorniku, na miarę własnych możliwości i umiejętności pływackich. Deska sup z siedziskiem to nie jest zwyczajny kajak, z pewnością jest bardziej wywrotna i wymaga więcej umiejętności pływackich. Mimo to, doskonale nadaje się dla wszystkich osób chętnych na nowe przygody, a dzięki możliwości zamontowania siedziska, staje się również bezpieczniejszą opcją dla początkujących. 

Czy warto zakupić siedzisko kajakowe?

Skoro już zaprezentowaliśmy wszystkie możliwe zalety deski sup, odpowiedzmy jeszcze raz na pytanie: czy warto kupić deskę sup z siedziskiem. Odpowiedź z pewnością jest twierdząca. Decydując się na zakup deski sup, warto sprawdzić czy istnieje opcja z siedziskiem bądź czy można zakupić samo siedzisko jako dodatkowe wyposażenie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup siedziska kajakowego, zapewne nie pożałujemy. Nie jest to bowiem zbędny gadżet i reklama nowego produktu a opcja aby móc z deski sup korzystać w zupełnie inny sposób. Za pomocą siedziska i innego sposobu pływania na desce sup można dłużej pozostawać w wodzie, mniej się męczyć i dodatkowo wzmocnić inne partie ciała podczas treningu. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.