Czy warto kupić namiot eventowy?

Marek Szydełko
27.08.2019

Namiot eventowy to oryginalna i modna propozycja przestrzeni do organizowania przeróżnych imprez i wydarzeń. Mogą to być niewielkie, rodzinne spotkania czy jubileusze, jak również poprawiny po weselu lub bankiety korporacyjne. Czy warto zainwestować w taki produkt?

Atuty i zastosowanie namiotu eventowego

Namioty eventowe to asortyment skierowany nie tylko do firm organizujących imprezy na świeżym powietrzu, ale również do osób prywatnych. Największym atutem takiego namiotu jest uniwersalny charakter. Po imprezie nie trzeba go składać - jego wnętrze można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Namiot może służyć za altanę ogrodową, warsztat, magazyn, garaż lub pawilon. Wybierając wariant całoroczny, ze wzmocnioną konstrukcją, można nie składać namiotu przez cały rok.

Kupienie niewielkiego namiotu nie jest aż tak kosztowną inwestycją jak np. postawienie drewnianej czy murowanej altany. Dodatkowym atutem namiotu jest jego mobilność - można go rozłożyć i złożyć tylko wtedy, kiedy to będzie potrzebne. Łatwy montaż i demontaż jest również istotny w sytuacjach, gdy chcemy przetransportować konstrukcję w inne miejsce. Kolejna mocna strona namiotu eventowego to możliwość rozbicia go na dowolnym rodzaju podłoża - nie tylko na trawniku przed domem, ale również na betonie, ziemi, kostce, płytach czy kamieniu.

Inną, mocną stroną namiotu eventowego jest brak czynszu oraz innych opłat wynikających z utrzymania, korzystania czy ogrzewania zadaszonego, murowanego obiektu. Jednorazowa inwestycja w kupno własnego egzemplarza namiotu jest bardziej atrakcyjna cenowo niż wynajęcie lub postawienie budynku. Namiot eventowy może być bazą i podstawą, by dodać do niego dodatkowe, spersonalizowane elementy: ozdoby świetlne, podwieszany sufit i inne.

Czy warto zainwestować w namiot eventowy?

W przypadku, gdy przestrzeń namiotu będzie regularnie eksploatowana, zdecydowanie tak - warto. Eksploatowanie to nie tylko odbywające się we wnętrzu namiotu wydarzenia, ale również wykorzystanie tej przestrzeni na wiele innych sposobów. Po skończonej uroczystości namiotu eventowego nie trzeba składać - w środku można przechowywać narzędzia, pojazdy, materiały remontowo-budowlane i wiele innych. Namiot eventowy pełni również funkcję altany ogrodowej - w najcieplejsze miesiąca w roku ugości pod swoim dachem rodzinę i przyjaciół. Inna propozycja to kupienie namiotu w kilka osób - wówczas koszty tej inwestycji zdecydowanie zmaleją. By uniknąć nieporozumień wystarczy stworzyć harmonogram użyć i rozpiskę, kiedy dokładnie który współwłaściciel będzie go potrzebować.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.