Darsonwalizacja to jeden z najbardziej zaawansowanych zabiegów kosmetycznych, w którym wykorzystuje się prądy o dużej częstotliwości. Brzmi groźnie, jednak zabieg jest w pełni bezpieczny i przynosi znakomite rezultaty. Choć w Internecie mnożą się poradniki, jak wykonać darsonwalizację domowymi sposobami, to absolutnie odradzamy takie eksperymenty. Zabiegowi należy się poddać w renomowanym salonie kosmetycznym lub klinice urody.
Na czym to polega?
Darsonwalizacja najczęściej jest zabiegiem pomocniczym, czyli wykonywanym tuż po przeprowadzeniu innej procedury kosmetycznej. Ma to przyspieszyć gojenie się skóry i załagodzić podrażnienia powstałe np. w wyniku uciskania cery (standard przy zabiegach oczyszczających).
Podstawowym celem zabiegu jest szybkie przywrócenie skóry do dobrego stanu, a także oszczędzenie klientowi dyskomfortu, np. szczypania czy pieczenia. Wspomniane już prądy o dużej częstotliwości wytwarzają ciepło w tkankach, stymulując zakończenia nerwów wegetatywnych, co poprawia ukrwienie skóry.
Darsonwalizację można oczywiście traktować w kategoriach samodzielnego zabiegu kosmetycznego. Wskazaniem do jego przeprowadzenia jest przede wszystkim:
Sam zabieg nie jest bolesny, niektórzy nawet twierdzą, że sprawia im przyjemność. Jeśli więc kosmetyczka zaproponuje Ci poddanie się darsonwalizacji i potrafi rzeczowo uzasadnić tę sugestię, śmiało skorzystaj z zabiegu.
Jakich efektów można się spodziewać?
Darsonwalizacja ma bardzo szerokie zastosowanie kosmetyczne. Nie tylko poprawia wygląd skóry, niweluje zaczerwienienie i podrażnienia oraz przyspiesza gojenie się ran, ale także dogłębnie oczyszcza cerę – wykazuje przy tym działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Bezpośrednim efektem zabiegu jest zahamowanie procesów starzenia i znacznie lepsze wchłanianie przez skórę składników odżywczych z kosmetyków.
Przeciwwskazania
Darsonwalizacja nie jest niestety zabiegiem dla każdego. Nie mogą się mu poddać osoby, które mają metalowe implanty w ciele, chorują na epilepsję, mają trądzik różowaty, chorują na serce, nadciśnienie, mają obrzęki, alergie skórne oraz astmę. Zabieg nie jest również wskazany w ciąży.
Zanim więc zdecydujesz się na darsonwalizację, umów się na konsultacje w zaufanym salonie kosmetycznym lub klinice urody. Wystarczy krótki wywiad ze specjalistką, by ocenić, czy możesz poddać się temu zabiegowi i czy jest on w ogóle potrzebny Twojej skórze.