Dlaczego warto skorzystać z doradztwa kredytowego?

Mariusz Siwko
20.08.2021

W życiu znakomitej większości społeczeństwa przychodzi czas gdy podejmowana jest decyzja dotycząca dużej inwestycji. Co w przypadku gdy konieczność jest paląca a gotówki brak? Zazwyczaj odpowiedź jest jedna -musimy wziąć kredyt, tylko jaki? i skąd? jakie kroki podjąć? W przypadku gdy mamy dużo czasu, energii i wiary we własne umiejętności analizowania regulaminów i umów instytucji finansowych możemy krążyć od banku do banku sami. Jeżeli jednak chcemy mieć pewność dobrego wyboru i oszczędności czasu to warto udać się do doradcy kredytowego.

Szeroki wybór ofert - kilkanaście propozycji banków u jednego doradcy kredytowego

Żeby dokonać dobrego wyboru musimy zapoznać się z ofertą wielu instytucji. Doradcy kredytowi współpracują zazwyczaj ze wszystkimi bankami i mają możliwość porównania ich ofert. Do analizy jest wiele czynników: oprocentowanie, marża, ubezpieczenie, prowizje. Wszystko to składa się na koszt, który ponosi Klient. Należy zatem wybrać jak najkorzystniejszą ofertę i płacić jak najmniej - tym bardziej że kredyt to zobowiązanie wieloletnie. Doradca kredytowy porówna dla nas oferty i wybierze najbardziej opłacalną. 

Dokumentacja kredytowa - z doradcą szybciej i łatwiej

W przypadku kredytów należy dostarczyć do banku znaczną ilość dokumentów. Umowa o pracę, oświadczenia o dochodach, wyciągi z rachunków bankowych czy PIT-y to dopiero początek. Gdy pomaga nam doradca kredytowy mamy pewność, że dopilnuje skompletowania niezbędnych dokumentów, przekaże je do banku oraz będzie czuwał nad przebiegiem i czasem procesu decyzyjnego w banku. Dobry doradca kredytowy będzie też obecny przy podpisywaniu umowy w banku i wyjaśni Klientowi każdy zapis w dokumentach.

Trafne inwestowanie z doradcą kredytowym

Doradca kredytowy zajmuje się również doradzaniem w zakresie inwestycji. Na rynku finansowym jest olbrzymia różnorodność ofert i przeciętnemu Klientowi ciężko czasem się w nich rozeznać i wybrać najlepszą. Doradca kredytowy porówna lokaty, konta, fundusze i ubezpieczenia inwestycyjne i pomoże podjąć dobrą decyzję w zależności od naszych potrzeb i wysokości kapitału.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty?

Najważniejsze czynniki przemawiające za skorzystaniem z usług doradcy kredytowego to:

  • bezpieczeństwo transakcji
  • szeroki wybór ofert
  • oszczędność czasu
  • załatwienie za Klienta wszelkich formalności
  • dogłębna znajomość rynku finansowego i tematyki kredytowej i inwestycyjnej
  • rzetelna ocena zdolności kredytowej i możliwości Klienta

Pamiętajmy by przy wyborze doradcy udać się do sprawdzonej, rzetelnej firmy o uznanej opinii. Dobry doradca kredytowy powinien mieć rozległą i ciągle aktualizowaną wiedzę odnośnie obszaru, którym się zajmuje. Rynki finansuje cechuje dynamika, która wymaga od pracowników finansów zaangażowania i olbrzymiej wiedzy. Współpraca z uznanym doradcą kredytowym jest dodatkowo cenna ponieważ mamy pewność bezpieczeństwa transakcji. Doradcy kredytowi współpracują z rzetelnymi partnerami finansowymi. Warto również pamiętać, że zazwyczaj nie ponosimy żadnych kosztów doradztwa. Prowizję doradcy kredytowego pokrywa bank. Warto zatem sprawdzić nasze możliwości kredytowe czy inwestycyjne - koszt żaden a wiedza bezcenna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.