Dobra ekipa remontowa z odległymi terminami – jak sobie z tym poradzić?

Antoni Kwapisz
22.04.2021

Nie jest żadną tajemnicą, że rekomendowane ekipy remontowe nie narzekają na brak zleceń. W każdym mieście można znaleźć firmę cieszącą się świetnymi opiniami klientów, która ma zapełniony kalendarz nawet na rok do przodu. Jeśli nie możemy tak długo czekać, a bardzo zależy nam na zatrudnieniu najlepszej ekipy remontowej, to warto wykorzystać kilka prostych wskazówek. Omawiamy je w naszym poradniku.

Podziel remont na mniejsze etapy

Czasami jest tak, że ekipa remontowa składa się z kilkunastu fachowców w różnych dziedzinach. Może się okazać, że aktualnie glazurnicy nie mają żadnego zlecenia i pomagają malarzom lub odwrotnie. Jeśli więc możesz podzielić remont na kilka etapów, to skontaktuj się z polecaną ekipą remontową i zapytaj o opcję zrealizowania poszczególnych prac w różnych terminach.

Nie jest to super komfortowe rozwiązanie (brak możliwości porządnego posprzątania mieszkania za jednym razem), ale jeśli rzeczywiście zależy Ci na najwyższej jakości wykonawstwa, to warto rozważyć ten pomysł.

Zleć bardzo duży remont

Tutaj mamy do czynienia z dokładnie odwrotną sytuacją, niż opisana w poprzednim akapicie. Wielu dobrym ekipom remontowym nie opłaca się przyjmować drobnych zleceń, ponieważ wymaga to kłopotliwego przewożenia narzędzi i innych sprzętów z miejsca na miejsce. Dużo wygodniej jest więc przyjąć dużą robotę w jednej lokalizacji, która np. ma zająć 3-4 tygodnie.

Jeśli więc planujesz spory remont, ale nie wiesz jeszcze, czy rozszerzyć go o inne pomieszczenia, to koniecznie zapytaj szefa zapracowanej ekipy o dostępne terminy na większe zlecenia. Jeśli zadeklaruje on, że w przypadku chęci powierzenia kompleksowego remontu mieszkania czy domu firma wejdzie na robotę w ciągu tygodnia, to gra na pewno jest warta świeczki.

Celuj w martwe okresy

Zakładając, że nie masz jeszcze dokładnie ustalonego harmonogramu prac i terminu wykonania remontu, możesz wykazać się sprytem i „wbić” się w taki termin, którego nikt inny nie chce. Choć dobre ekipy remontowe mają zapełnione kalendarze na wiele miesięcy do przodu, to zawsze znajdują się w nich okienka.

Mało kto chce przecież przeprowadzać remont np. w okresie okołoświątecznym, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przed Dniem Wszystkich Świętych czy majówką. Jeśli polecana ekipa ma wtedy wolne terminy, to zaciśnij zęby, pogódź się z bałaganem w domu w newralgicznym okresie, ale jednocześnie zapewnij sobie fachowe wykonawstwo. Później nie będziesz już pamiętać o niedogodnościach – zostanie tylko satysfakcja z posiadania pięknie wykończonego wnętrza.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.