Doradca kredytowy - kim jest i w czym może Ci pomóc?

Andrzej Winnicki
30.04.2021

Czy słysząc hasło "kredyt" zaczynasz odczuwać strach i przerażenie? Boisz się zaciągać zobowiązania, które obwarowane są licznymi zasadami formalno-prawnymi i mnogością dokumentów? Zupełnie niepotrzebnie! Nie musisz być skazany na samodzielne załatwienie finansowania na przykład na swój wymarzony dom - pomoże Ci w tym doradca kredytowy, czyli specjalista od kredytów bankowych.

W jakich sytuacjach przyda Ci się doradca kredytowy?

Marzenia o własnych "czterech ścianach" wcale nie muszą być tylko fantazją i żarliwym pragnieniem. Nawet jeśli nie posiadasz dużych środków pieniężnych na sfinansowanie zakupu, wciąż masz możliwość na posiadanie własnego lokum. W tym celu warto ubiegać się o kredyt mieszkaniowy - inaczej hipoteczny. Mnogość ofert bankowych na rynku wcale nie ułatwia zadania, a nieznajomość całego procesu zwiększa zawiłość sprawy. Który bank wybrać? Od czego zacząć? Co przygotować? Na te pytanie odpowie właśnie doradca kredytowy, który udzieli rad dotyczących zaciągnięcia kredytu hipotecznego i przeprowadzi przez cały proces, bez konieczności częstych osobistych wizyt w banku w celu porównywania ofert czy dostarczania niezbędnych dokumentów.

Zalety kompleksowej obsługi doradcy kredytowego

Jeśli myślisz, że Twoja sytuacja finansowa jest skomplikowana i nie będziesz w stanie uzyskać kredytu, warto skonsultować to z dobrym doradcą kredytowym. Po pierwsze - przeanalizuje z Tobą możliwe rozwiązania dostępne przy danych okolicznościach. Z pewnością zaproponuje kilka możliwości, które umożliwią otrzymanie kredytu hipotecznego, np. złożenie wniosku kredytowego z inną osobą, dostosowanie wielkości i rodzaju wkładu własnego, okres, na jaki zaciąga się zobowiązanie i wiele innych. W następnej kolejności możesz liczyć na porównanie ofert wielu banków. W grę wchodzi oprocentowanie, możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat, korzystne warunki ubezpieczeniowe, okres karencji czy inne indywidualne warunki. W końcu wyjaśni Ci, jakich dokumentów potrzebujesz do kredytu hipotecznego i złoży za Ciebie wniosek. Jak się okazuje - wcale nie musisz znać się na całym procesie kredytowym i zawiłościach z nim związanych.

Doradca kredytowy z Koszalina

Profesjonalne podejście do klienta i kompleksową obsługę oferuje renomowany doradca kredytowy z Koszalina. Doświadczenie i rzetelność potwierdzają liczne pozytywne recenzje w wyszukiwarce Google. Jeśli planujesz kupić dom lub mieszkanie, wypróbuj bezpłatne konsultacje kredytowe, które pomogą Ci w ocenie Twojej sytuacji finansowej i określenie szans na pozytywną decyzję kredytową.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.