Fototapeta i las – jak to połączyć? Ekspert odpowiada

Mariusz Siwko
01.10.2019

Dodatki dekoracyjne inspirowane naturą stają się coraz modniejsze. Gęste drzewa mogą jednak pojawić się nie tylko na stoliku, ale również na ścianie. Wystarczy zdecydować się na ozdobę, jaką są fototapety las. Taki motyw pasuje do różnych stylów aranżacyjnych. Poza tym może odznaczać się różnorakim charakter w zależności od tego, jaki typ lasu prezentuje – dziką puszczę czy może urokliwą i romantyczną polanę? O poradę w zakresie doboru dekoracji zapytaliśmy eksperta w dziedzinie urządzania wnętrz z firmy Redro.pl.

Gdzie taki motyw sprawdzi się najlepiej?

Urządzając wnętrze, należy mieć na uwadze tzw. psychologię kolorów, czyli sposób, w jaki barwy oddziałują na psychikę. – Zieleń działa niezwykle odprężająco. Dlatego leśny motyw doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, których głównym przeznaczeniem jest odpoczynek. Polecam taką dekorację ściany w sypialni, salonie oraz domowym biurze, jeśli tylko pracujesz dużo przy komputerze. Dzięki patrzeniu na zieleń mięśnie oczu rozluźniają się. Można zatem powiedzieć, że las na ścianie pozwala zachować dobrą kondycję wzroku, a przynajmniej chroni przed pogłębianiem się dotychczasowej wady. Poza tym taka dekoracja prezentuje się niezwykle świeżo. Dlatego warto wykorzystać ją w łazience. Należy jednak wówczas pamiętać o wyborze fototapety wykonanej z odpowiednich materiałów. Do najbardziej polecanych należą modele winylowe, gdyż są odporne na działanie wody i łatwe w czyszczeniu – mówi specjalista.

Fototapety las w tradycyjnej wersji

https://redro.pl/

Warto odróżnić motywy swojskich polskich lasów od dzikich dżungli. Te pierwsze doskonale nadają się do aranżacji w klasycznym wydaniu. – Motyw lasu, na którym dominuje stonowana kolorystyka, doskonale sprawdza się do tradycyjnie urządzonych wnętrz. Może być to na przykład zdjęcie lasu w czasie złotej polskiej jesieni. Taki dodatek wygląda elegancko i może zdominować pozostałą część aranżacji, dlatego musi być w dobrym guście. Jeśli chce się nieco rozświetlić dany pokój, wówczas warto postawić na las brzozowy. Z kolei widok górskiego lasu z imponującymi górami w tle przedstawia dużą ilość przestrzeni, co przechodzi również na daną aranżację. W ten sposób niewielki pokój staje się większy optycznie – radzi dekorator.

Aranżacja w wersji wyrafinowanej

https://redro.pl/fototapety/tematy/natura/las/

Widok lasu może wyglądać szykownie. Najlepszym przykładem jest odpowiednio dobrana fototapeta las we mgle. – Mgliste niebo i ciemna gęstwina drzew tworzą eleganckie połączenie. Wystarczy dodać do tego odpowiednie oświetlenie i otrzymujemy aranżację przypominającą obraz w wiejskim dworku. Nie ma lepszego sposobu na to, aby nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Taka kompozycja przedstawiona w nieco jaśniejszej kolorystyce wprowadza do wnętrza nastrój niczym z baśni. Dlatego dobrze wygląda w aranżacjach o romantycznym charakterze. Motywy z lasem spowitym mgłą cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Będzie to jeden z dominujących trendów w nadchodzącym sezonie – dodaje.

W stylu skandynawskim

fototapety

Jednym z wyznaczników niezwykle modnego stylu skandynawskiego jest inspirowanie się przyrodą, zwłaszcza tą z północnej części Europy. – Ten nurt dekoracyjny czerpie z tego, co w naturze najlepsze, dlatego w tych aranżacjach spotyka się wiele elementów wykonanych z drewna, kamienia i innych naturalnych materiałów. Motyw przyrodniczy warto również wprowadzić na ścianie. Jak wygląda taka idealne fototapeta? Las sosnowy w połączeniu z widokiem ośnieżonych szczytów jest najbardziej pasującym wyborem. Do tego warto, aby fotografia zawierała pewien wodny element – rzekę lub jezioro. Dzięki takiej dekoracji nawet mieszkając w centrum dużego miasta, można poczuć się jak w środku dzikiego lasu. – podsumowuje.

Wysoka jakość to podstawa

Fototapeta musi zostać wykonana z wysokiej jakości materiałów, żeby kolorystyka i szczegóły zdjęcia prezentowały się dokładnie w ten sposób, jak oczekuje tego klient. Dlatego poleca się dekoracje winylowe wyprodukowane przy użyciu profesjonalnych farb. W ten sposób całe piękno lasu udzieli się również danej aranżacji.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.