Czy słyszałeś kiedyś o fotowoltaice dla domu? Czy niezależność energetyczna domu jest dla Ciebie istotna? Jeśli tak, koniecznie czytaj dalej.
Ekolodzy trąbią na prawo i lewo, że zasoby naturalne, które daje nam świat kurczą się coraz bardziej. Nic dziwnego, że więcej ludzi chce żyć i być "eko", na każdym kroku decydując się na ekologiczne rozwiązania. Pompy ciepła, kolektory słoneczne czy systemy fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych. To rzeczy, które już od jakiegoś czasu biją rekordy popularności u naszych zachodnich sąsiadów i rok rocznie na ich instalację decyduje się coraz więcej mieszkańców naszego kraju. Polska ściga zachód każdego dnia. Warto podkreślić, że poza pozytywnym wpływam na środowisko, takie rozwiązania są też wysoce ekonomiczne.
Eksperci, którzy temat znają od podszewki są zgodni, że jednym z najlepszych rozwiązań jak chodzi o energię elektryczną jest stan, w którym to odbiorcy sami tworzą energię i są niezależni (Mowa tu o tzw. Polityce prosumenckiej), można więc śmiało stwierdzić, że fotowoltaika dla domu OZE Projekt to opłacalne rozwiązanie!
Ze stosowania i wykorzystywania nieodpłatnej i praktycznej nieograniczonej energii słonecznej za pomocą fotowoltaiki płynie dla odbiorców wiele korzyści. Głównym atutem paneli fotowoltaicznych jest fakt, że pozwalają uzyskań niezależność energetyczną domu. Czy to wszystko? Absolutnie nie. Trzeba zaznaczyć inne zalety, jakie posiada to rozwiązanie. Podczas procesu produkcji prądu nie są emitowane do środowiska żadne szkodliwe i niepożądane związki chemiczne, dwutlenek węgla czy gazy cieplarniane. Plusem, który sprawia że fotowoltaika bije na głowę panele solarne jest fakt, że przetwarza ona nie tylko promieniowanie bezpośrednie. Fotowoltaika korzysta także z promieni odbitych i rozproszonych, docierających do modułów w pochmurny dzień.
Użytkownicy rozwiązań fotowoltaicznych nie są narażeni na spore wydatki, które dotyczyłyby konserwacji systemu. Fotowoltaika zamontowana na waszym dachu jest właściwie bezobsługowa i bezproblemowa. Jedyny koszt to koszt paneli i ich montażu, który będzie zależał od rozmiaru instalacji, czy wybranych modułów. Jeśli chcecie zorientować się mniej więcej, jaki będzie koszt takiej instalacji w waszym przypadku, koniecznie skorzystajcie z fotowoltaika kalkulatora. Warto też pomyśleć o dofinansowaniu, które możecie uzyskać. Polityka i przepisy są coraz bardziej otwarte na takie rozwiązania.
Komunikat prasowy