Hotel w Ustroniu - na wakacyjne wyprawy krótsze i dłuższe

Krzysztof Jagielski
29.04.2024

Ustroń to jedna z bardziej malowniczych miejscowości w Beskidzie Śląskim, gdzie atrakcji nie brakuje zarówno zimą, jak i latem. Z pewnością jest to bardzo ciekawy wybór zarówno na długi wakacyjny urlop, jak i szybki, kilkudniowy odpoczynek. 

Ustroń - dlaczego tutaj? 

Ustroń leży w pięknej okolicy Beskidów, co przyciąga miłośników górskich krajobrazów i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W tej malowniczej okolicy można wypoczywać, regenerować się, a także bardzo aktywnie, w ciekawych okolicznościach przyrody uprawiać sport. Beskid Śląski, a szczególnie Ustroń jest ceniony za zdrowy klimat. To uzdrowisko przyciąga co roku osoby poszukujące wypoczynku i leczenia.

Ponadto miejscowość posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, w tym szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, wypożyczalnie sprzętu sportowego i inne udogodnienia. Słynie także ze źródeł wód mineralnych, przyjeżdżają tu więc chętnie osoby interesujące się wodolecznictwem. 

Zimą z kolei Ustroń przyciąga miłośników sportów zimowych. Narciarze cenią tę miejscowość za przygotowane trasy narciarskie oraz inne atrakcje związane z zimowym wypoczynkiem.

Hotele w Ustroniu - miejsce dla seniorów, rodzin z dziećmi i młodzieży

Oferty hoteli w Ustroniu są bardzo zróżnicowane. Wybór w dużej mierze powinien być podyktowany tym, co jest dla ciebie najważniejsze. Nieco inne kryterium wyboru przyjmie młoda para, która szuka dobrze skomunikowanego hotelu w centrum miasta, a sam nocleg traktuje głównie jako bazę wypadową w góry. Inne kryterium będzie ważne dla osób stawiających na obiekt SPA. Jeszcze czegoś innego szukać będą osoby, którym zależy, aby wyjazd do centrum Ustronia połączyć nie tylko z wędrówkami po górach i dolinach, ale także profesjonalną fizjoterapią, relaksacją itd. Piękne widoki to bowiem nie jedyne, co może zapewnić ci Ustroń. W przypadku rodzin z dziećmi z pewnością ważny będzie pokój zabaw, a dla aktywnych być może sala fitnes. 

Da się jednak w Ustroniu zaleźć hotele, które odpowiadają na wszystkie te, dość zróżnicowane oczekiwania. Musisz się jednak liczyć z tym, że miejsca takie jak Hotel*** NAT w Ustroniu niekoniecznie będzie dostępny w najbliższy weekend, dlatego wyjazdy w polskie góry, szczególnie w szczycie sezonu warto rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Tani hotel czy ciekawa oferta?

Wybierając hotel, warto zawsze zwrócić uwagę na zakres oferty. Oczywiście tanie hotele zawsze mają swoje atuty, natomiast warto czasami sprawdzić, czy w budżecie nie zmieści się ten nieco droższy, ale oferujący na przykład ciekawy pakiet wellness&spa, możliwość skorzystania z zabiegów u fizjoterapeuty albo jacuzzi. 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie