Idealny na prezent i niedrogi – komplet srebrnej biżuterii

Maciej Piwowski
28.07.2020

Czy srebrna biżuteria jest modna?

Srebro jest metalem szlachetnym, który jest zawsze modny. Jest znacznie tańszy od złota, a wcale nie ustępuje mu eleganckim wyglądem. Srebro może przybierać różne odcienie, do mocno błyszczącego aż do zupełnie matowego. Srebrną biżuterię produkuje  się najczęściej ze srebra oznaczonego próbą 925, to znaczy, że stop zawiera 92,5% srebra oraz 7,5% innego pochodzenia metalu, który utwardza wyroby, ponieważ czyste srebro jest zbyt plastyczne. Pozostałe 7,5% to najczęściej miedź. Cena srebrnej biżuterii zależy w dużym stopniu od wykonania, nie tylko od wagi. Bardziej precyzyjne wzory mogą różnić się od siebie w cenie nawet ponad 100% przy tej samej wadze.

Jak wybrać komplet srebrnej biżuterii?

Komplet srebrnej biżuterii to doskonały pomysł na prezent, mniej zobowiązujący i tańszy niż złoto. Srebro nadaje się dla kobiet w każdym wieku, świetnie sprawdzi się jako pierwszy komplet prawdziwej biżuterii dla nastolatki jak również i eleganckie uzupełnienie stylizacji dojrzałej kobiety. Komplet srebrnej biżuterii jest upominkiem trwałym, bardzo uniwersalnym i ponadczasowym. Sklep internetowy intergold.pl oferuje duży i bardzo urozmaicony wybór kompletów srebrnej biżuterii. Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie styl – może to być styl klasyczny, lub nowoczesny, zgodny z najnowszymi trendami designu biżuterii.

Marka Intergold została utworzona przez jednego z największych hurtowników biżuterii na rynku polskim, firmę Szuchman Gold International. Dzięki temu klienci intergold.pl mogą kupować po hurtowych cenach. Elegancki komplet srebrnej biżuterii składający się z pary kolczyków i wisiorka można kupić już w cenie kilkudziesięciu złotych.  Obszerna oferta sklepu jest na bieżąco aktualizowana, pojawia się w niej biżuteria o unikalnym wzornictwie importowana z całego świata.

Jak dbać o srebrną biżuterię?

Srebro jest materiałem stosunkowo delikatnym, podatnym zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i chemiczne. Aby zachować komplet srebrnej biżuterii w dobrym stanie najlepiej przechowywać go w oryginalnym pudełku zazwyczaj wyściełanym gąbką w ten sposób, aby nie uległ zarysowaniu – na przykład o inne przedmioty. Należy również unikać bezpośredniego kontaktu srebra ze środkami chemicznymi – na przykład detergentami używanymi do prania, sprzątania czy zmywania. Zakurzoną srebrną biżuterię można przetrzeć delikatnie wilgotną ściereczką. Jeżeli dopuścimy do powstania skaz czy przebarwień srebra nie będą dały się usunąć "domowymi" sposobami".

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.