Jak działają dystrybutory wody

Andrzej Winnicki
29.10.2020

Do tego, iż dystrybutory filtrujące wody są praktyczne i mają wiele zalet, nie trzeba nikogo przekonywać. Filtrują one wodę z ujęć wodociągowych, znacznie poprawiając jej jakość i uzdatniają ją do picia. Woda z dystrybutorów jest smaczna, zdrowa i pozbawiona zanieczyszczeń. Tego rodzaju urządzenia pojawiają się coraz częściej na terenach firm, urzędów, placówek oświatowych i w wielu innych miejscach. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, jak działają tego rodzaju dystrybutory wody i jak to się dzieje, że filtrowana przez nie woda jest tak dobrej jakości?

Filtracja – krok po kroku

W pierwszym etapie woda jest wstępnie filtrowana zmodyfikowanym blokiem węglowym. Dzięki temu z wody usuwane są zanieczyszczenia z sieci wodociągowej, takie jak piasek, rdza, kamień, muł, metale, a także drobiny mechaniczne i inne osady.
Następnie następuje etap odwapnienia. To właśnie dzięki temu zabiegowi bardzo poprawia się smak oraz zapach wody, a na sprzętach takich jak czajniki, ekspresy do kawy nie pojawia się nieestetyczny osad wapienny, który z biegiem czasu może je zepsuć.
W kolejnym kroku woda jest ponownie filtrowana zmodyfikowanym blokiem węglowym o bardzo dużej dokładności. Następuje zneutralizowanie procesu konserwacji i uzdatniania wody chlorem. Wpływa to na poprawę smaku, zapachu i barwy wody, a także sprawia, że picie jej jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Usuwane są z niej zanieczyszczenia stałe, z dokładnością nawet do 0,5 mikrona, a także bakterie oraz cysty. Ponadto usuwane są niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia chemiczne, takie jak dichlorobenzen, toksafen, a także pierwiastki jak chlor i ołów.
W ostatnim etapie uzdatniania następuje filtracja UV, dzięki której woda zabezpieczana jest bakteriologicznie.

Dystrybutory filtrujące – korzyści dla smaku i zdrowia

Woda z dystrybutorów charakteryzuje się krystaliczną czystością i wspaniałym smakiem, a potrawy i napoje przygotowywane z jej wykorzystaniem nie mogą się równać z tymi, do których używana jest zwykła kranówka. Najważniejszą jednak zaletą jest oczywiście brak jakichkolwiek zanieczyszczeń, a dzięki temu brak negatywnego wpływu na nasze zdrowie. W organizmie nie odkładają się szkodliwe substancje, które w dużym natężeniu mogłyby spowodować kłopoty zdrowotne.

Dystrybutor wody to niezastąpione urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym zakładzie pracy, w szkole i urzędzie. Warto zainteresować się modelami filtrującymi, ponieważ woda z nich nie odbiega jakością od tej dostarczanej w butlach. Ponadto urządzenia te są bezproblemowe w eksploatacji i ekonomiczne w użyciu.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.