Jak kupić dobre i tanie elektronarzędzia?

Andrzej Winnicki
24.07.2019

Sam tytuł tego artykułu jest nieco przewrotny, bowiem w przypadku elektronarzędzi niska cena często oznacza niską jakość pracy. Czy zawsze tak jest? Na co zwrócić uwagę w sklepie, aby wybrać urządzenia niedrogie, a zarazem doskonale pracujące?

Kupowanie czegokolwiek, a szczególnie urządzeń elektrycznych, to zawsze nie lada wyzwanie. Każdy producent zachwala swoje produkty, a klientom pozostaje tylko wierzyć w te zapewnienia lub zweryfikować je, o ile jest to możliwe. Aby kupić dobre narzędzia działające na prąd powinniśmy także zwrócić uwagę na kilka kwestii. I właśnie o tym będzie w dalszej części artykułu.

Co brać pod uwagę kupując elektronarzędzia?

Najważniejsze kwestie do rozważenia przy kupowaniu urządzeń na prąd to na pewno przeznaczenie, precyzja pracy, funkcjonalność, prędkość obróbki oraz cena. Przeznaczenie jest zrozumiałe dla wszystkich – mamy do wyboru wiertarki, wkrętarki, szlifierki, pilarki i czego dusza zapragnie. Skupmy się wiec na kolejnym kryterium. Wysoka precyzja to coś, czym pewnością powinny cechować się dobre elektronarzędzia. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo podczas użytkowania, ale także dokładność obrabianego przedmiotu. Ponadto nieprecyzyjne urządzenia mogą uszkadzać materiał w czasie pracy, a to już może powodować znaczne straty finansowa oraz wydłużenie całej pracy.

Kolejna kwestia to funkcjonalność, czyli cele, do których ma służyć dane urządzenia oraz jak często będziemy je eksploatować. Codziennie w profesjonalnym warsztacie czy tylko okazjonalnie, kiedy żona rozkaże skręcić meble? Profesjonalistom przyda się lepsza i w związku z tym droższa szlifierka czy młotowiertarką. Zagwarantuje ona jakość wykonanej pracy, co ma duże znaczenie jeśli swoje wyroby/usługi sprzedajesz na zewnątrz. Kupując elektronarzędzia do obróbki zwracajmy także uwagę na szybkość pracy. Tu trzeba patrzeć na moc oraz prędkość obrotów. Urządzenie o dobrych parametrach w tym zakresie zapewnia szybszą pracę przy zachowaniu bardzo dużej żywotności. Urządzeniem o dużej mocy możesz po prostu pracować szybciej, dłużej i częściej.

Ile kosztują dobre elektronarzędzia?

Na koniec omówimy cenę narzędzi na prąd. Nie będzie zaskoczeniem fakt, że zazwyczaj te droższe i markowe elektronarzędzia są zarazem lepsze, mają większą moc pracy, lepszy serwis, dłuższą gwarancję oraz są bardziej precyzyjne. Jeśli wiesz, że urządzeń będziesz używał często, naprawdę lepiej dopłacić trochę i mieć święty spokój z naprawami. Zwłaszcza, że dużo taniej oferują je sklepu internetowe, które najczęściej mają dużo większy wybór i niższe ceny niż sklepy stacjonarne.

Warto poczytać sobie także na temat marek elektronarzędzi. Niektóre z nich słynną z doskonałych wiertarek, podczas gdy inne wiodą prym w produkcji najlepszych pilarek do drewna. Wynika to z wieloletniej pracy na swoją pozycję, która owocuje osiągnięciem pozycji lidera w produkcji danego typu urządzeń. To są popularne marki japońskie, amerykańskie, niemieckie, skandynawskie, ale też polskie. Warto czasami poszperać nieco w sieci i dowiedzieć się więcej, bo temat elektronarzędzi potrafi być naprawdę wciągający.

Wysokiej jakości elektronarzędzia, narzędzia ręczne, pomiarowe, stolarskie i wiele więcej kupisz w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/narzedzia-c-1805.html

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.