Jak skutecznie śledzić trendy w świecie mody?

Krzysztof Jagielski
31.12.2019

Trendy i moda szybko się zmieniają, jednak nie oznacza to, że śledzenie ich i podążanie za nimi jest niemożliwe. Aby to zrobić potrzebujemy konkretnych narzędzi, które dostarczą nam odpowiedniej wiedzy, jak internet czy prasa. W jaki sposób możemy śledzić, co jest popularne w świecie ubrań, bez konieczności spędzania nad tym dużej ilości czasu? Gdzie szukać informacji, kim się inspirować? Czy telewizja jest nam jeszcze w stanie pomóc w tej materii?

1. Telewizja i programy poświęcone modzie

2. Social media i influencerzy

3. Rankingi trendów w danym sezonie

Telewizja i programy poświęcone modzie

Największą ilość informacji będziemy w stanie znaleźć u źródła, czyli w szeroko pojętych mediach zajmujących się modą. Dotyczy to zarówno internetu, jak i prasy oraz telewizji poświęconej nowym kolekcjom ubrań, projektantom, modelkom i całej reszcie światka mody. Dzięki śledzeniu kilku ulubionych kanałów na YouTube czy pokazów mody na kanałach im poświęconych będziemy w stanie na bieżąco odnajdować się w aktualnych trendach oraz ciekawostkach z tej branży. Warto przy tym nie ograniczać się tylko do materiałów po polsku, ponieważ zagraniczni twórcy z międzynarodową publiką również często mają wiele ciekawego kontentu do zaprezentowania.

Social media i influencerzy

Media społecznościowe i ich gwiazdy, szerzej znane pod nazwą influencerów to prawdziwa kopalnia wiedzy odnośnie aktualnie panującej mody. Wielu twórców współpracujących z markami odzieży czy kosmetyków nie tylko promuje te konkretne przedmioty, ale również - jeżeli mają dostatecznie dużą publikę - sama wyznacza trendy, jakie stają się popularne w danym sezonie. Dotyczy to szczególnie produktów przeznaczonych dla nastolatków i osób w młodym wieku, więc jeżeli zaliczamy się do tej grupy lub lubimy taki styl, warto odszukać kilka ciekawych nazwisk do śledzenia na Instagramie czy Facebooku.

Rankingi trendów w danym sezonie

Zestawienia i suche dane to zawsze pomocna rzecz w sytuacji, gdy chcemy precyzyjnie rozeznać się w wybranym temacie. Z tego względu warto korzystać ze stron takich, jak na przykład: https://born2be.pl/weloveborn2be/ranking/trendy-na-jesien-i-zime-2019-ranking/, gdzie jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować, jakie konkretne ubrania, obuwie czy akcesoria są modne w konkretnym sezonie. Zestawienie najpopularniejszych trendów pozwalają także w dłuższym terminie sprawdzić, czym interesowała się moda na przełomie na przykład całego roku, co może stanowić dobrą bazę do prób przewidzenia, co będzie modne w przyszłym.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.