Jak ubrać niemowlaka latem

Krzysztof Jagielski
28.06.2019

Wyższe temperatury i dużo słońca latem skłaniają do spędzania z dzieckiem coraz więcej czasu na zewnątrz. Możliwość spacerów będzie przyjemna i dla rodziców, i dla dziecka, jeśli zadbamy o odpowiednie letnie ubrania dla noworodka. Jak ubrać niemowlaka w lato i na co zwrócić uwagę dobierając dla niego ubranka?

Letnie ubranka dla chłopców

Nawet w najgorętszy dzień nie zapominajmy, że skóra noworodków jest wyjątkowo wrażliwa i potrzebuje ubrań zapewniających przewiewność, szybko wchłaniających wilgoć i nie powodujących podrażnień. Ciuszki dla noworodka na lato powinny być więc wykonane z naturalnych materiałów, jak len czy bawełna. Bawełna ze względu na swoje właściwości higroskopijne, czyli pochłaniające wilgoć, jest najczęściej stosowana jako tworzywo na letnie ubrania dla noworodka. W szczególnie gorące dni wystarczy więc założyć niemowlęciu body z krótkimi rękawkami, aby zapewnić mu pełen komfort, a jednocześnie zabezpieczenie przed palącymi promieniami słońca. Dostępne w ofercie sklepu New York Style body dla dziewczynki lub chłopca wykonane są w stu procentach z bardzo miękkiej bawełny. Zdobione są uroczymi, zabawnymi wzorami i utrzymane w kolorystyce, która równie dobrze sprawdzi się w przypadku chłopców, jak i dziewczynek. To najbardziej uniwersalne letnie ubranka dla noworodka, cenione przez większość rodziców, którzy lubią łatwość ich zakładania i rozpinania w kroku, aby w wygodny sposób szybko zmienić pieluszkę w razie potrzeby. Body niemowlęce to jedna z części garderoby dziecięcej, której nie powinno zabraknąć w wyprawce dla każdego noworodka.

Letnie ubranka dla dziewczynek

Zastanawiając się, w co ubrać niemowlaka latem, w przypadku dziewczynek w najmłodszym wieku możemy zdecydować się na lekkie i wyjątkowo urocze sukienki niemowlęce. Ich krótkie rękawki i wykonanie z przewiewnych materiałów powodują, że każdy spacer dla małej damy stanie się przyjemnością. Sukienki dostępne w sklepie New York Style odznaczają się nie tylko wysoką jakością materiałów, z jakich zostały wykonane, ale także wygodą. Mają praktyczne zapięcia, które bez większych problemów pozwalają szybko ubrać dziecko lub zmienić mu odzież w razie konieczności. Dla dziewczynek, które w letnim okresie czeka wyjątkowa uroczystość, jaką jest chrzest, proponujemy także wyjątkowo eleganckie sukienki, zdobione koronkami czy aplikacjami, pozwalające ubranie dziecka stosownie do okazji.

Letnie dodatki dla niemowląt

Wybierając się z niemowlęciem na spacer w środku lata, nie zapominajmy o ważnym dodatku, jakiem będzie lekka i przewiewna czapeczka chroniąca głowę dziecka przed słońcem. Może mieć ono bardzo szkodliwy wpływ na jego zdrowie, warto więc zadbać o osłonięcie głowy, zwłaszcza jeśli mamy w planach kąpiele w akwenach wodnych czy plażowanie. Wykonane z delikatnych i przewiewnych materiałów czapeczki dla niemowląt dostępne w sklepie New York Style zaopatrzone są w praktyczne wiązania, które zapobiegają zsunięciu się ich z głowy lub ściągnięciu przez dziecko. Dzięki nim każdy rodzic będzie pewien, że należycie zadbał o zdrowie swojego malucha.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.