Jak wybierać instalacje LPG?

Piotr Kowalczyk
23.03.2022

Od pewnego czasu ceny paliw nieustannie rosną, a wyniki te mogą czasem wywoływać u kierowców prawdziwe zawroty głowy. Z tego powodu właściciele samochodów poszukują alternatywnych rozwiązań, dzięki którym w szerszej perspektywie będą mogli zaoszczędzić. Najczęstszą i najpopularniejszą alternatywą jest instalacja LPG w samochodzie. Jakie rodzaje instalacji są dostępne i czym kierować się przy ich wyborze? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Dla kogo Auto Gaz?

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czy Auto Gaz jest odpowiednią propozycją dla Ciebie. Jeśli każdego dnia pokonujesz samochodem duże odległości, to inwestycja ta z pewnością szybko się zwróci. Możesz skorzystać z opcji kupna auta z gotową już instalacją lub samodzielnie wybrać się do warsztatu i dopasować ją w pełni do swoich potrzeb. Mimo że na rynku dostępne są auta na gaz w dobrych cenach, to wielu kierowców woli zabrać swój samochód do sprawdzonego warsztatu.

Wybierz sprawdzony warsztat

Instalacja gazowa w samochodzie to przede wszystkim dość kosztowna usługa, która zależnie od samochodu, wybranej instalacji i warsztatu może kosztować od 1400 do nawet 5000 złotych. Należy zaznaczyć, że przy jej wyborze powinno stawiać się na jak najwyższą jakość - zarówno samej usługi, jak i podzespołów, które zostaną wykorzystane przy montażu. Instalacja LPG to inwestycja długoterminowa, dlatego lepiej wydać więcej pieniędzy, fundując sobie sprawdzony sprzęt, który będzie działał bez zarzutów przez wiele lat.

Jak wybrać instalację gazową?

Przed udaniem się do warsztatu warto sprawdzić ranking instalacji LPG, który znajdziesz na stronie https://gazeo.pl/instalacje/ranking-instalacji.html. W ten sposób znajdziesz informacje na temat najpopularniejszych i cenionych instalacji, a wyniki swoich poszukiwań będziesz mógł przedstawić w warsztacie. Profesjonalny mechanik bez wątpienia rozwieje Twoje wątpliwości i doradzi, która instalacja najlepiej sprawdzi się w twoim aucie. Obecnie największy uznaniem i zainteresowaniem klientów cieszą się między innymi:

  • BRC Sequent 32 OBD,
  • STAG 4 Qbox Plus,
  • STAG 4 QNEXT Plus.

Jest to tylko kilka przykładów, jednak producenci oferują o wiele więcej. Czasem może też zdarzyć się tak, że sprawdzi się u Ciebie to, co jest mniej znane i popularne. Wszystkie wątpliwości najlepiej rozwiewać już w samym warsztacie.

A co po zamontowaniu instalacji?

Po ukończonym montażu otrzymasz od warsztatu wszystkie niezbędne dokumenty, wśród których znajdzie się karta gwarancyjna, instrukcja obsługi oraz tak zwany paszport, w którym zapisane są wszystkie informacje dotyczące możliwości eksploatacji zbiornika. Mimo że instalacja gazowa w samochodzie jest znaczącą zmianą, nie musisz zgłaszać jej u ubezpieczyciela. Może się to jednak okazać dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zmienić dotychczasowe ubezpieczenie i uwzględnić w nim LPG. Dzięki temu, gdy coś się zepsuje, będziesz miał szansę na to, aby otrzymać dodatkowe wsparcie!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie