Jak znaleźć idealne ubezpieczenie na narty?

Maciej Piwowski
30.12.2019

Zima to ulubiony czas dla fanów śnieżnego szaleństwa. Piękne widoki oraz adrenalina to nietypowe połączenie, które powoduje szybsze bicie serca u wielu osób. Przed wbiciem kijków w białe podłoże warto jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia, stanowiącego formę finansowej ochrony w razie nieoczekiwanego wypadku na stoku. Można przecież szaleć w granicach zdrowego rozsądku.

Oferty online

Przeglądając strony internetowe, znaleźć można szczegółowe informacje na temat zakresu polisy oraz sytuacji, w których zostaje wypłacone odszkodowanie. Specjaliści wielu towarzystw ubezpieczeniowych, jak np. CUK – porównują pakiety różnych firm tak, by klient mógł wybrać idealną opcję dla siebie. Dzięki usługom doradców, osoby wyjeżdżające na zimowe ferie nie narażają się na niepotrzebne koszty, a wydane pieniądze to dobra inwestycja. Szczegółowe informacje można uzyskać, korzystając formularza kontaktowego umieszczonego na stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer wskazany przez ubezpieczyciela.

Ferie za granicą

Posiadacze karty EKUZ powinni pamiętać, że dokument ten nie uprawnia do korzystania z prywatnych usług medycznych w europejskich kurortach. Akcje ratownicze na stoku poza polskimi granicami nie są bezpłatne. Koszt interwencji sięga nierzadko kwot rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto zatem odpowiednio zabezpieczyć się, wykupując polisę turystyczną. Świadczenie pokryje koszty usług medycznych oraz transportu do jednostki szpitalnej. Pakiet assistance to idealne rozwiązanie dla osób, które za granicą chcą skorzystać z ofert biur tłumaczeń oraz porad prawniczych. Ubezpieczyciel pomoże również w organizacji dodatkowego noclegu.

Polisa na narty to doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli zimowych szaleństw. Trzeba pamiętać, że nawet najlepszym zdarzają się wypadki. Finansowa ochrona może okazać się zatem dodatkowym wsparciem w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie dedykowane jest w szczególności osobom, wybierającym się na ferie poza granice naszego kraju.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.