Jak znaleźć oryginalny pomysł na eko- biznes?

Andrzej Winnicki
20.09.2019

Żyjemy w czasach, kiedy bycie eko i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań dla ochrony środowiska staje się już nie tylko stylem życia, ale też obowiązkiem. Segregacja odpadów, zastępowanie produktów niedegradowalnych ekologicznymi i recykling to jedne ze sposobów, dzięki którym codziennie można pomagać środowisku. Coraz więcej młodych przedsiębiorców decyduje się na zakładanie firm zajmujących się sprzedażą produktów pochodzących z recyklingu.

Wózek z butelek?

Jednym z popularnych ostatnio eko-produktów, które pokochały mamy jest innowacyjny wózek znanej holenderskiej marki. Wózek ten jest w całości produktem ekologicznym. Rama wózka zrobiona jest z przetworzonych plastikowych butelek. Jego design i kolorystyka udowadniają, że recykling nie musi oznaczać mniejszej estetyki wykonania, a całość może prezentować się nietuzinkowo i zyskiwać duże grono zwolenników. W niedługim czasie możemy spodziewać się następnych produktów udowadniających, że eko - może być spoko.

Skup złomu i recykling

Kolejnym oryginalnym pomysłem na działalność jest otwarcie skupu złomu nastawionego na recykling zezłomowanych przedmiotów. Nadawanie z pozoru niepotrzebnym i do niczego niezdatnym rzeczom nowego życia może stać się życiową dewizą i pomysłem na nieźle prosperujący biznes. Prowadząc skup złomu połączony z przetwarzaniem metali w nowoczesne meble, donice, dodatki do domu i ogrodu - z pewnością zyskamy wielu przychylnych tej idei klientów. Metalowe meble są obecnie na szczycie designerskich projektów u wielu znanych architektów wnętrz. W połączeniu z drewnem nadają pomieszczeniu surowej nowoczesności i stylowej elegancji. Ogromnym plusem tego pomysłu, co podkreślają pracownicy z http://miliomet.pl/, jest to, że meble i produkty ze skupu złomu będą niepowtarzalne, a każdy lubi mieć w domu coś, czego nie ma w żadnej sieciówce.

Handmade w modzie

Do kolejnej niszy produktów eko, które nie tylko nie szkodzą środowisku, ale cechują się również estetycznym wyglądem, są ręcznie robione opakowania, saszetki, myjki i mydła. Lniane myjki, ekologiczne torebeczki na żywność i mydła z naturalnych składników to obecnie nisza produktów, która bardzo szybko się rozwija i jednocześnie jest nie droga w produkcji. Ma też już swoje bardzo szerokie grono odbiorców.

Bez względu na to, czy stworzymy modny eko-produkt, czy poprowadzimy działalność recyklingu metali, bądź zaczniemy produkować eko zamienniki dla przedmiotów codziennego użytku - warto inwestować w biznes, który przynosi nie tylko korzyści materialne, ale również dba o środowisko naturalne.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.