Kiedy warto zmienić sprzedawcę gazu ziemnego?

Krzysztof Jagielski
31.03.2020

Zmiana sprzedawcy gazu z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Trudno się dziwić – jest to niezwykle prosty i skuteczny sposób na obniżenie kosztów zużycia gazu. Podpowiadamy, jak sprawić aby zmiana sprzedawcy gazu ziemnego była jak najbardziej opłacalna.

Dlaczego warto zmienić sprzedawcę gazu?

Zmiana sprzedawcy gazu może przynieść korzyści, w postaci oszczędności sięgających nawet do kilkuset złotych w skali roku. Co więcej, nowy sprzedawca może zaoferować korzystniejsze warunki – np. gwarancję stałej ceny przez okres trwania umowy. Warto również zaznaczyć, że proces zmiany sprzedawcy gazu ziemnego nie musi być skomplikowany – wystarczy udzielenie pełnomocnictwa nowemu sprzedawcy, aby mógł on w imieniu klienta zająć się między innymi wypowiedzeniem umowy z dotychczasowym dostawcą i poinformowaniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Co ważne, pomoc ze strony nowego sprzedawcy gazu ziemnego jest dla klienta całkowicie bezpłatna.

Kiedy zmiana sprzedawcy prądu się opłaca?

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego to dobry sposób na zmniejszenie wysokości rachunków za gaz bez ograniczania jego zużycia. Największe oszczędności płynące ze zmiany sprzedawcy gazu ziemnego mogą zauważyć klienci, w przypadku których zużycie gazu jest duże (np. gdy paliwo gazowe wykorzystywane jest do ogrzewania całego domu). Nie oznacza to jednak, że w sytuacji mniejszego zużycia zmiana jest nieopłacalna – zaoszczędzona kwota będzie jednak stosunkowo mniejsza.

O czym warto pamiętać?

Przed wprowadzeniem zmian w życie warto przygotować kilka informacji, które będą niezbędne w procesie zmiany sprzedawcy gazu. Należą do nich m.in. zestawienie zużycia gazu w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wyrażone w kWh lub moc umowna poszczególnych punktów poboru. Warto również pamiętać, że zmiany sprzedawcy gazu można dokonać maksymalnie dwa razy w ciągu roku.

Więcej informacji dotyczących sprzedaży nie tylko gazu ziemnego, ale również energii elektrycznej znaleźć można pod adresem: https://poprostuenergia.pl/

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.