Kiedy zaplanować pierwszą wizytę u kosmetyczki? Jak powinna przebiegać?

Mateusz Nowak
20.08.2018

Branża beauty ma się w Polsce coraz lepiej. W każdym dużym mieście działa przynajmniej kilka profesjonalnych salonów i gabinetów kosmetycznych. Polacy chcą wydawać pieniądze na poprawianie swojej urody i – wbrew pozorom – dotyczy to nie tylko pań. Jeśli pierwsza wizyta u kosmetyczki jest dopiero przed Tobą, dowiedz się, kiedy warto ją zaplanować i jak powinna przebiegać. Praktyczne informacje znajdziesz w naszym poradniku.

Wszystko zależy od potrzeb Twojej skóry

Nie istnieje żadna „granica”, od której powinno się zacząć regularne wizyty w salonie kosmetycznym. Niektórzy decydują się na zabiegi już w wieku nastoletnim, inni czekają z tym do jakiegoś ważnego wydarzenia (np. ślub), a nie brakuje też osób, które próg salonu po raz pierwszy przekraczają dopiero po osiągnięciu dojrzałości.

Tak naprawdę o potrzebie wizyty u kosmetyczki powie Ci Twoje ciało. Musisz jedynie je obserwować i nie bagatelizować pierwszych sygnałów. Mogą to być chociażby:

  • Niepokojące zmiany na skórze,
  • Pogorszenie stanu cery,
  • Reakcje alergiczne,
  • Gorsze samopoczucie,
  • Coraz większe trudności w usuwaniu zbędnego owłosienia,
  • Wypadanie włosów,
  • Problemy z utrzymaniem higieny.

Każdy z tych sygnałów powinien skłonić Cię do wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jeśli natomiast dostrzegasz takie objawy u bliskiej osoby (np. córki, syna czy partnera), to także namów ją na konsultację kosmetyczną.

Przebieg pierwszej wizyty

Podstawą jest oczywiście znalezienie dobrego salonu lub gabinetu kosmetycznego. Optymalnie będzie zdecydować się na wizytę w miejscu, w którym pracuje wykształcony kosmetolog (to nie to samo, co kosmetyczka!). Kieruj się tutaj dobrymi opiniami znajomych, a także kompetencjami salonu – potwierdzonymi np. dyplomami ukończenia kursów czy studiów.

Pierwsza wizyta powinna mieć charakter zapoznawczy. Uprzedź kosmetyczkę, że nie masz za sobą takich doświadczeń. Specjalista będzie więc mogła zaplanować sobie trochę więcej czasu na spokojną rozmowę. Dokładnie opowiedz o swoich problemach skórnych. Jeśli nabierzesz zaufania do drugiej strony, możesz się bardziej otworzyć i zwierzyć z różnych przykrych sytuacji, które Cię ostatnio spotkały – one także mogą mieć ogromny wpływ na Twoją urodę.

Kolejnym krokiem jest dogłębna analiza stanu skóry, włosów i paznokci. To pozwoli specjalistce rzetelnie ocenić, jakie są potrzeby Twojego organizmu i zaproponować najskuteczniejsze zabiegi – oczywiście w relacji do Twoich możliwości finansowych.

Pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym może być dla Ciebie bardzo stresująca, ale to szybko minie. Jeśli trafisz na prawdziwych fachowców, wkrótce będziesz korzystać z ich usług regularnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie