Krem do depilacji – jak wybrać, by właściwie zadbać o skórę?

Marta Szydełko
21.07.2019

Pośród skutecznych i szybkich metod na pozbycie się niechcianego owłosienia, chętnie wybieramy krem do depilacji. Jest on w stanie zaoferować sensowny stosunek jakości do ceny. Efekty? Utrzymują się przez pewien czas, choć nie tak długo, jak po profesjonalnych zabiegach.

Krem do depilacji – jak działa?

Krem do depilacji ma za zadanie usunąć owłosienie. Sięgamy po niego najczęściej w sezonie letnim, kiedy to przychodzi czas odsłaniania ciała oraz zakładania kostiumu kąpielowego. Efekty? Mogą utrzymywać się – wedle producentów – nawet do kilku tygodni. Wszystko zależy od tego, jaki produkt zostanie wybrany, ale i od indywidualnych predyspozycji. Typ skóry, jej grubość, karnacja oraz miejsce, z którego mają zostać usunięte włoski, wpływają na efekty końcowe. I wreszcie największe znaczenie ma wybrany produkt, jak i właściwy sposób jego zastosowania.

W składzie włosa znajduje się keratyna, i to właśnie ją ma za zadaniem rozpuścić substancja zawarta w wybranym kremie do depilacji. Może to być na przykład kwas tioglikolowy, który działa silnie na włoski, wnikając w nie i rozpuszczając mostki keratynowe, znajdujące się w łodydze włosa. Po jakimś czasie włoski odrastają, ponieważ substancja ta nie przenika do cebulek włosa,  a jedynie działa na powierzchni skóry.

Krem do depilacji – jak wybrać odpowiedni produkt

Pod uwagę należy wziąć zarówno typ posiadanej skóry, jak i miejsce na skórze, z którego mają zostać usunięte włoski. Krem do depilacji to produkt zwykle silnie działający, stąd półka kosmetyków przeznaczonych do usuwania owłosienia z nóg, nie powinna być stosowana na twarzy czy w okolicach bikini. Skóra nóg jest grubsza, a wyrastające z niej włoski – ciemniejsze i trudniejsze do usunięcia. Wrażliwa i cienka skóra twarzy, pod pachami czy okolic bikini, wymaga stosowania łagodniej działających produktów.

Krem do depilacji musi być dobrany do typu skóry, czyli trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy posiadaczami skóry wrażliwej, suchej, normalnej. Ze względu na silne działanie substancji mających na celu rozpuszczanie keratyny we włosach, warto szukać produktów, w których znajdą się także składniki łagodzące i nawilżające – gliceryna, rumianek czy mocznik.

Nie bez znaczenia pozostaje depilacja wykonywana zgodnie z zaleceniami zawartymi na opakowaniu lub w dołączonej instrukcji. To gwarancja zminimalizowania ryzyka wystąpienia reakcji niepożądanych, za to uzyskania oczekiwanych efektów.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.