Coraz częściej słyszymy o tym, że kolejne firmy wypuszczają na rynek pojazdy z napędami elektrycznymi. Elektryfikacja obejmuje już nie tylko samochody osobowe, lecz także ciężarowe, a nawet maszyny budowlane. Ten proces wynika z jednej strony z troski o środowisko, a z drugiej z zapotrzebowania na rozwiązania zeroemisyjne. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Faresin stworzyło elektryczną linię ładowarek teleskopowych. Co je wyróżnia?
Ładowarki teleskopowe wykorzystywane są m.in. przez firmy działające w branży budowlanej i rolniczej oraz w przemyśle drzewnym i wydobywczym. Sprawdzają się nie tylko do przenoszenia i unoszenia różnego rodzaju ładunków, lecz także do prowadzenia prac konserwatorskich, koszenia, oczyszczania dróg czy tankowania maszyn. Większość modeli dostępnych na rynku ma silniki spalinowe, ale te nie nadają się do użycia w każdych warunkach.
Jeśli chce się prowadzić prace np. w zamkniętych obiektach, trzeba poszukać ładowarek z napędem elektrycznym. Takie ma w swojej ofercie m.in. firma Faresin (https://faresin.pl). Czym charakteryzują się maszyny z linii Full Electric?
Linia Full Electric to dwa podstawowe modele – Small Range i Big Range. Small Range jest kompaktową ładowarką o udźwigu maksymalnym 2,6 tony oraz maksymalnej wysokości podnoszenia 5,9 metra. Wyposażono ją w akumulator o pojemności 24 kWh, który ładuje się w trzy godziny dzięki zintegrowanej ładowarce i pozwala nawet na 10 godzin pracy.
Small Range jest kompatybilna ze sprzęgłami Euro i Faresin oraz z szeroką gamą osprzętu do zastosowań przemysłowych, budowlanych albo rolniczych, dlatego może być wykorzystywana przez firmy działające w wielu branżach.
A co z Big Range? To tak naprawdę trzy modele: 14.42, 17.40 oraz 17.45 o różnych udźwigach – od 4 do 4,5 tony oraz maksymalnych wysokościach podnoszenia – od 13,6 do 16,4 metra.
We wszystkich zamontowano akumulatory o pojemności 45 kWh, które zasilają dwa silniki elektryczne – jeden odpowiadający za przeniesienie napędu, a drugi za obsługę maszyny. Baterie dostarczają moc tylko wtedy, gdy jest potrzebna, dzięki czemu unika się marnowania energii.
Maszyny Big Range mimo swojej dużej masy i znacznych wysięgów mogą się poruszać z maksymalną prędkością 25 km/h, co jest wyjątkowym osiągnięciem w przypadku modeli elektrycznych.
Ładowarki Faresin można kupić w Polsce dzięki firmie Riwal, która jest autoryzowanym dealerem marki.
Gdzie dokładnie wykorzystuje się bezemisyjne ładowarki teleskopowe? Głównie w zamkniętych pomieszczeniach np. w szklarniach, na dworcach, w kopalniach, magazynach czy dużych centrach logistycznych, ale także w środowiskach o dużej koncentracji ludzi i wszędzie tam, gdzie użycie modeli spalinowych jest niedozwolone, np. na obszarach lotniskowych albo w centrach historycznych miast. Maszyny nie generują spalin i pracują cicho, dlatego mogą być używane dosłownie w każdych warunkach.
Komunikat prasowy