Lampy w stylu skandynawskim - porady, pomysły, aranżacje

Krzysztof Jagielski
30.06.2020

Integralną częścią mieszkania są lampy. Poza funkcją praktyczną, spełniają one także rolę dekoracyjną. Ich wygląd możemy dopasowywać do stylu, w którym zostało urządzone mieszkanie, co pozwala stworzyć spójną i harmonijną aranżację. Czym się kierować, wybierając lampy do wnętrz w stylu skandynawskim?

Integralną częścią mieszkania są lampy. Poza funkcją praktyczną, spełniają one także rolę dekoracyjną. Ich wygląd możemy dopasowywać do stylu, w którym zostało urządzone mieszkanie, co pozwala stworzyć spójną i harmonijną aranżację. Czym się kierować, wybierając lampy do wnętrz w stylu skandynawskim? 

Oświetlenie w stylu skandynawskim – jak wybrać właściwe? 

Każdy skrawek domowego zacisza wymaga zastosowania światła sztucznego. W salonie potrzebujemy oświetlenia głównego i dodatkowego, które będą się nawzajem uzupełniać. W kuchni również dobrze byłoby zastosować dodatkowe oświetlenie, które pomoże doświetlić zacienione miejsca, jak np. blat roboczy. W łazience przyda się dodatkowe oświetlenie lustra, które umożliwi komfortowe wykonywanie codziennych czynności. Nie ma znaczenia, w jakim stylu urządziliśmy nasze wnętrza - ważne, aby zastosowane w nich oświetlenie było funkcjonalne.  

Dokładnie tak samo należy dobrać oświetlenie w stylu skandynawskim. Ważne jest, aby oświetlone zostały strategiczne punkty pomieszczeń. Jeśli jednak chcemy, aby nasze wnętrze było również spójne stylistycznie, warto pomyśleć także o kwestii stylistycznej i estetycznej. Nie każdy rodzaj lampy będzie odpowiedni do pomieszczeń w stylu skandynawskim.  

Jak sprawdzić, czy konkretny rodzaj lampy będzie odpowiedni do naszych wnętrz? Z czego powinny być wykonane lampy? Jaki wzór będzie idealnie wpasowywał się w stylistykę skandynawskich wnętrz? Odpowiedzi nie są oczywiste. W sklepach oświetleniowych znajdziemy wiele modeli lamp sufitowych, stojących i ściennych. Wybór oświetlenia warto więc uzależnić od naszego gustu i upodobań.  

Lampy w stylu skandynawskim - sposób na urozmaicenie neutralnych wnętrz 

Lampy skandynawskie mogą być niezwykle efektowne. Mimo to często pojawia się problem w wyborze oświetlenia do tego pomieszczenia. Ten pokój jest wielofunkcyjny – tu spotykamy się z przyjaciółmi czy rodziną, oglądamy telewizję, czytamy. To wymusza zastosowanie różnego rodzaju lamp i … tu zaczyna się problem. Wybór oświetlenia sufitowego nie jest taki trudny jak np. lampy stojącej czy kinkietów.  

W salonie urządzonym w stylu skandynawskim idealnie sprawdzi się lampa wisząca z papierowym abażurem. Jeśli lubisz bardziej oryginalne rozwiązania, postaw na gołe, surowe żarówki nie osłonięte żadnym kloszem. Jeśli jednak zależy nam na zastosowaniu klosza, warto postawić na podobny efekt – model w podobnej formie, w którym rolę osłonek na żarówki będą spełniały szklane klosze. Oryginalny efekt gwarantowany. Wiele oryginalnych modeli lamp znajdziesz na stronie internetowej – Kolory Światła.  

Lampy w stylu skandynawskim są tak oryginalne i ciekawe, że akcenty dekoracyjne nie są już potrzebne. Wnętrza w stylu skandynawskim są przytulne, komfortowe i niezwykle ciekawe. Przebywanie w nich to czysta przyjemność. Warto dopasować więc do nich odpowiednio dobrane oświetlenie, które dodatkowo podkreśli charakter wnętrza.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.