Luksusowe podróże w egzotyczne kraje – jak naprawdę wyglądają?

Mateusz Nowak
12.07.2019

Luksusowe wakacje w egzotycznym kraju to marzenie wielu z nas. Czy naprawdę tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na taki wyjazd i jak tak naprawdę wyglądają wakacje w wersji exclusive? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Drink w hamaku czy sporty wodne?

Egzotyczne wyprawy kojarzą się przede wszystkim z błogim lenistwem na pięknej, piaszczystej plaży, kolorowymi drinkami z palemką i przepięknym widokiem turkusowej, przejrzystej wody oceanu. Nic jednak bardziej mylnego. Coraz więcej biur podróży organizuje egzotyczne wakacje w wersji ekskluzywnej dla osób aktywnych i szukających wrażeń. Safari w Kenii, windsurfing na Zanzibarze czy możliwość podziwiania raf koralowych podczas nurkowania w wodach okalających którąś z wysp Polinezji Francuskiej to tylko niektóre z form aktywności dostępnych dla turystów w luksusowych kurortach. Obok aktywnego wypoczynku na egzotycznych wczasach można także skosztować wykwintnej, lokalnej kuchni albo udać się do SPA – wszystko zależy od potrzeb klienta. Ekskluzywne wakacje szyte na miarę oferuje touroperator memories.pl, który dostosowuje charakter wyjazdu do potrzeb klienta.

Kierunki luksusowe – to znaczy jakie?

Luksusowe wakacje teoretycznie można spędzić wszędzie – wszystko zależy od standardu hotelu. Jednak prawdziwe kierunki ekskluzywne to te egzotyczne, czyli mniej popularne niż np. Cypr. Kraje egzotyczne słyną z niezwykłej kultury, barwności krajobrazów, niezapomnianych smaków. Afrykańskie państwa, takie jak Mauritius, Zanzibar, czy Seszele kuszą rajskimi plażami i bliskością natury, a kierunki azjatyckie, jak choćby Indonezja czy Nepal luksusowymi hotelami, niezwykłą kuchnią i bogatą ofertą zabiegów SPA. Więcej na temat tego, gdzie można spędzić wakacje w wersji Lux, mówi artykuł: „Najbardziej luksusowe wakacyjne miejsca na świecie to... - Lothus.pl”.

Koszt wycieczek exclusive to wydatek rzędu 15 tysięcy złotych, jednak inwestycja w tego typu podróż na pewno przyniesie wiele, niezapomnianych wrażeń i zagwarantuje naładowanie akumulatorów energii na cały następny rok, a może nawet dłużej.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.