Metody otwarcia zamka bez klucza

Mariusz Siwko
20.09.2021

Czasem los umie płatać figle i nawet w najmniej spodziewanym momencie potrafi zagubić się gdzieś klucz od drzwi. Często przy wykonaniem ostatecznego telefonu do ślusarza próbujemy samodzielnie rozwiązać ten problem. Niestety nie zawsze jest tak różowo jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka i często pierwszą przeszkodą jest brak wiedzy i brak odpowiednich narzędzi. Jednak czy są jakieś sprawdzone domowe sposoby na otwieranie zamków?

Domowe sposoby na otworzenie zamka

Na pytanie jak otworzyć zamek bez klucza samodzielnie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Dzisiejsza technologia umożliwia nam sprawdzenie różnych poradników na ten temat, które są ogólnodostępne. Niestety ku naszemu zdziwieniu są one zazwyczaj wysoce nie skutecznie i w ogóle nie przydatne. O ile mamy do czynienia ze starszym typem zamka, można sobie poradzić, niestety jeżeli drzwi są nowoczesne bądź kilkuletnie będzie naprawdę trudno otworzyć taki zamek bez większej wiedzy i dobrych narzędzi. Większość z nowszych zamków jest zrobiona w taki sposób, aby nie można było ich otworzyć w łatwy sposób. Zamki antywłamaniowe dają bardzo dobrą ochronę przed włamaniami, dlatego też aby zdołać je otworzyć potrzeba specjalistycznych narzędzi.

Sposoby ślusarzy

Niejednokrotnie w sytuacji zgubienia klucza będziemy zmuszeni zadzwonić po pomoc specjalisty z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/. W ankietach w których odpowiadali specjaliści na temat awaryjnego otwierania drzwi, na pytanie jak otworzyć zamek bez klucza mówili krótko i na temat. Posiadają oni wiele specjalnych narzędzi, które nie są ogólnodostępne w sklepach z tego typu akcesoriami. Ponad to aby móc z nich korzystać trzeba posiadać zezwolenie. Każdy zamek jest innych, są różne modele zamków które wymagają innych narzędzi. Jest jeden sposób stosowany najczęściej, mianowicie chodzi tutaj o tzw. lockpicking. Polega on na manipulacji mechanizmem zamka za pomocą wytrychu lub innych specjalnych narzędzi. Również stosowanie takiej metody przy braku doświadczenia może się w cale nie udać, a ponad to możemy zniszczyć mechanizm zamka. Specjaliści w tej dziedzinie przyjeżdżając na miejsce niejednokrotnie zastają zniszczone zamki poprzez próby samodzielnej naprawy, która w większości przypadków okazuje się być wielkim błędem za który właścicielowi drzwi przyjdzie zapłacić jeszcze większe pieniądze. Dlatego najlepiej od razu skorzystać z pomocy specjalistów.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.