Możliwości promowania własnego konta na Instagramie

Antoni Kwapisz
10.06.2021

Zakładanie konta na Instagramie może wiązać się ze zwyczajną chęcią posiadania wirtualnego fotograficznego pamiętnika, w którym umieszcza się najpiękniejsze momenty z daneg okresu lub po prostu albumem fotograficznym, z którym dzielimy się publicznie. Jednak dla wielu ludzi Instagram stał się pewnego rodzaju platformą, za pośrednictwem której można promować nie tylko własną firmą, ale także konkretny styl życia.

Właśnie takie profile zyskują coraz większą popularność, ponieważ stają się czymś na wzór przewodnika, do którego inni chętnie zaglądają, inspirując się lub po prostu czerpiąc przyjemność.

Tego typu konta na ogół cieszą się rosnącym uznaniem, co przekłada się na zasięgi i na to, że konto zyskuje pod każdym względem na atrakcyjności. Czasochłonny proces budowania interesującego konta w wielu przypadkach się opłacić i sprawił, że takie konta zarabiają na siebie na wiele sposobów. Dojście do takiego pułapu bywa jednak zadaniem trudnym i wymagającym, dlatego warto przyjrzeć się bliska wszelkim sposobom na dosyć szybkie zbudowanie konta, które przyciągnie uwagę potencjalnych współpracowników.

Promowanie konta na Instagramie – od czego zacząć?

Konto na Instagramie powinno przede wszystkim skupiać się na atrakcyjnych i chwytliwych zdjęciach oraz konkretnych wartościach, które będę spójne i ściągną na nasz profil o podobnym podejściu do życia, które chciałyby w pewien sposób czerpać z naszego konta inspirację oraz motywację.

Od samego początku warto skupić się na budowaniu bazy odbiorców, która faktycznie będzie chętnie uczestniczyła w naszym wirtualnym świecie. Analizy wykazują, że warto angażować innych użytkowników w dyskusję oraz nie obawiać się interakcji. Prowokowanie do wyrażenia własnych poglądów na daną sprawę to jedna z niezawodnych opcji budowania sukcesywnie rosnących zasięgów. To także gwarancja dla naszych obserwujących, że mają do czynienia z człowiekiem z krwi i kości, który z chęcią udzieli odpowiedzi lub po prostu odwdzięczy się miłym komentarzem. Tego typu zabiegi, które w gruncie rzeczy są przyjemną stroną budowania własnego profilu z całą pewnością wpłyną na ilość osób zaglądających na nasz profil. Narzędzia i możliwości serwisu zdają się czasem być nieograniczone.

Zdobywanie followersów

Zdecydowanie nie poleca się taktyki follow for follow, na której już niejeden użytkownik tak naprawdę wiele stracił. Zachęcanie ludzi do obserwowania naszego konta poprzez wcześniejsze zaobserwowanie innego profilu ma sens wyłącznie w sytuacjach, kiedy treści obu kont są w pewien sposób zbieżne. Obserwowanie jednak konta w celu zdobycia obserwujących, które zamierzamy obserwować tylko "przez moment", upewniając się najpierw, że uzyskaliśmy zamierzoną ilość lajków to zabieg, który z ogromną determinacją jest tępiony przez administratorów serwisu. Znacznie lepszym sposobem na rozruszanie własnego konta jest zakup lajków, np. za pośrednictwem strony Polskielajki.pl.

Taka niewielka inwestycja na samym początku może zaoszczędzić wiele godzin pracy, które możemy wykorzystać na zupełnie inne kwestie związane z rozwojem własnego konta. Przypływ obserwujących osób to sposób na budowanie solidnych zasięgów, które mają niebagatelny wpływ w przypadku takiego serwisu, jakim jest Instagram. Aktywność oraz zasięgi to kwestia, w którą warto inwestować, ponieważ będzie miała kluczowe znaczenie w budowaniu atrakcyjnego konta. A tylko konta z dużą ilością followersów mają realną szansę wybicia się spośród milionów przeciętnych kont. Konto z ilością followersów opiewającą na kilka tysięcy użytkowników to potencjalny partner do współpracy dla renomowanych marek, które z chęcią podejmą z nami współpracę.

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.