Najwyższej klasy peleciarki do trocin w ofercie LabEcoTech

Andrzej Winnicki
27.06.2024

Pellet jest nowoczesnym, wydajnym paliwem opałowym, powstałym z odpadów drzewnych. Wyróżnia się wysoką wartością opałową i ma też tę zaletę, że da się go wyprodukować we własnym zakresie – służy do tego urządzenie nazywane peleciarką. Dlaczego opłaca się zainwestować w taki sprzęt?

Jak działa peleciarka?

Pellet powstaje głównie z trocin drzew iglastych oraz liściastych. Jako surowca używa się też często słomy, wytłoków oraz innego rodzaju odpadów roślinnych, jakie zostają w gospodarstwie, co czyni pellet paliwem nie tylko tanim, ale i ekologicznym, bezpiecznym dla ludzi i środowiska naturalnego. Pelletem można ogrzewać dom oraz pozostałe budynki w gospodarstwie, a bardziej wydajne maszyny sprawdzą się w zakładach produkcyjnych.

Peleciarki od LabEcoTech mogą przetwarzać różne surowce, wystarczy tylko zmienić matrycę i dostosować parametry urządzenia do rodzaju podawanej biomasy. Materiał na opał jest wtłaczany do prasy, która pracuje pod bardzo wysokim ciśnieniem, dzięki czemu surowiec udaje się mocno ścisnąć i sprasować, a następnie pociąć na małe pellety – gotowy pellet jest zwarty, o dużej gęstości i jednakowym kształcie. Urządzenia z oferty LabEcoTech są niezwykle wydajne i zautomatyzowane, więc produkcja przebiega szybko i sprawnie, a efektem tego procesu jest ekologiczne paliwo o wysokiej wartości energetycznej.

Jak wydajne są peleciarki?

Tempo produkcji pelletu zależy od modelu maszyny. Mniejsze peleciarki pracują z wydajnością ok. 150-450 kg/godz., natomiast duże linie produkcyjne są w stanie wytworzyć nawet 2 tony pelletu w ciągu jednej godziny. Parametry urządzenia należy dostosować do potrzeb danego gospodarstwa bądź zakładu przemysłowego.

Wybierając model warto zwrócić uwagę, jaki surowiec może przerabiać ta konkretna peleciarka oraz jaki jest zakres regulacji wielkości pelletu. Standardowo linię do pelletu tworzy podajnik-kalibrator, granulator i kalibrator-chłodnica, ale maszynę można rozszerzyć o dodatkowe urządzenia, np. młyn bijakowy, suszarnię aerodynamiczną albo przenośnik taśmowy.

Maszyny od LabEcoTech są bardzo trwałe i wydajne, a niezbędne części eksploatacyjne można zamówić u dystrybutora. Większość peleciarek można używać także jako granulatorów do produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie