Naprawa Rozdzielaczy Hydraulicznych: Dlaczego warto rozważyć?

Jerzy Biernacki
29.11.2023

Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych pozwala przywrócić unieruchomioną maszynę do pracy bez konieczności inwestowania dużych kwot w wymianę tego podzespołu. Profesjonalnie przeprowadzona naprawa rozdzielacza hydraulicznego może też zmniejszyć ryzyko poważniejszej awarii w obrębie układu hydraulicznego. Podpowiadamy, kiedy naprawa rozdzielaczy hydraulicznych warta jest rozważenia i komu warto ją zlecić.

Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych – co warto o niej wiedzieć?

Rozdzielacz hydrauliczny to ważny element układu hydrauliki siłowej. Rozdzielacze hydrauliczne odpowiadają za przekierowanie cieczy w układzie do jednostki wykonawczej, a także zabezpieczają pompę hydrauliczną przed przeciążeniem. Serwis i naprawa rozdzielaczy hydraulicznych wymagają dużego rozeznania w zakresie budowy i specyfiki działania układów hydrauliki siłowej oraz podzespołów różnych producentów, a także wyspecjalizowanego sprzętu, który umożliwia demontaż podzespołu oraz rzetelną i dokładną ocenę budujących go komponentów. Naprawa rozdzielacza hydraulicznego warta jest rozważenia przede wszystkim wówczas, gdy zakup nowego podzespołu jest szczególnie kosztowny, czas oczekiwania na montaż nowej części jest zbyt długi lub rozdzielacz hydrauliczny nie jest już produkowany i nie da się zdobyć dla niego zamiennika. Profesjonalna naprawa rozdzielaczy hydraulicznych jest też dobrą okazją do skontrolowania stanu podzespołów współpracujących z rozdzielaczem, co może uchronić maszynę przed większą awarią, a firmę użytkującą maszynę przed kosztownym przestojem.

Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych, a ich regeneracja

Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych polega na odszukaniu usterki w obrębie jego składowych, a następnie ich usunięciu. Czasem naprawa rozdzielacza hydraulicznego wymaga jedynie jego oczyszczenia i wymiany cieczy roboczej, a innym razem mechanicy muszą przeanalizować bardziej skomplikowany problem związany np. z nieszczelnością jednego z elementów układu. Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych zlecana jest w sytuacji wystąpienia usterki maszyny i pozwala uniknąć kosztownej wymiany starego rozdzielacza na nowy. Regeneracja natomiast ma na celu nie tyle usunięcie konkretnej usterki unieruchamiającej koparkę czy walec, ile odnowę tego podzespołu i przywrócenie mu fabrycznych parametrów pracy oraz jego pierwotnej wydajności.

Jak wygląda przeprowadzana przez profesjonalistów naprawa rozdzielaczy hydraulicznych?

Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych to proces skomplikowany i czasochłonny. Można jednak skrócić czas naprawy, zlecając naprawę fachowcom specjalizującym się w hydraulice siłowej. BANAT, firma, która jest liderem w dziedzinie napraw maszyn budowlanych i przemysłowych, realizuje usługi napraw rozdzielaczy, pomp i siłowników hydraulicznych w ekspresowym tempie, a to za sprawą doświadczenia zatrudnianych przez serwis specjalistów oraz innowacyjnego podejścia do usług naprawy i potrzeb klientów. By skrócić czas naprawy rozdzielaczy hydraulicznych, BANAT wysyła do maszyny mobilny serwis zdolny usunąć szereg problemów od ręki. Bardziej skomplikowane usterki są natomiast usuwane w nowoczesnym i doskonale wyposażonym warsztacie firmy, który dysponuje dedykowanymi stanowiskami do napraw podzespołów hydrauliki siłowej oraz częściami zamiennymi do maszyn różnych marek. Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych w BANAT kończy się serią testów, dzięki którym weryfikowana jest skuteczność naprawy, a właściciel naprawianej maszyny zyskuje gwarancję, że będzie ona ponownie działać bez zarzutu.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie