Oczyszczanie twarzy - ten zabieg ma wiele zalet

Piotr Kowalczyk
08.10.2021

Idealna skóra jest czymś, o czym marzy każda kobieta. Nawilżona, gładka, bez niedoskonałości - niestety osiągnięcie takiego stanu wymaga wiele pracy i pielęgnacji. Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, który może przybliżyć cię do równowagi skórnej, jest oczyszczanie twarzy. Mówiąc w skrócie, polega on na dokładnym usunięciu wszystkich niepożądanych zabrudzeń oraz wyprysków. Czy taki zabieg przynosi jakiekolwiek korzyści, oprócz estetyki? Oczywiście! Pierwszym efektem jest zwężenie porów, co niestety jest powszechnym problemem osób zmagających się z problemami skórnymi. Kolejny to zmniejszenie ilości i głębokości zmarszczek u osób dojrzałych. Jest to również idealny zabieg dla osób, które posiadają wyraźne blizny, na przykład po wypryskach lub ospie. 

Zabieg oczyszczania twarzy ma wiele wariantów, wybierz ten najlepszy dla ciebie

Jak często bywa, również tu pojęcie oczyszczania twarzy nie sprowadza się do jednego zabiegu. Kosmetyka daje pełen wybór opcji. Pierwszą z nich jest manualne oczyszczanie twarzy. Polega ono dokładnie na tym, co wskazuje nazwa - wszelkie niedoskonałości zostają usunięte ręcznie, czyli wyczyszczone, wyciśnięte. Kolejna to oczyszczanie skóry kwasami - na skórę nakłada się kontrolowanie kwasy, które złuszczają naskórek. Dalej, jest też opcja mikrodermabrazji. Podczas tego zabiegu zanieczyszczona skóra jest po prostu ścierana. Mikrodermabrazję można rozszerzyć o opcję wodną, co daje nam hydrabrazję. Woda ma za zadanie chłodzić skórę i zmniejszać dyskomfort podczas zabiegu. Inny wariant mikrodermabrazji to IPL, podczas której oprócz ścierania wykorzystuje się także laser. Jeśli żadna z wyżej wymienionych metod Cię nie przekonuje, wybierz peeling kawitacyjny. Opiera się on na użyciu ultradźwięków i jest najdelikatniejszy z wszystkich wymienionych.

Wybierz zabiegi oczyszczania twarzy w Krakowie https://moonlightspa.pl/zabiegi-oczyszczajace-twarz-krakow/

Jak długo trwa zabieg oczyszczania twarzy i kiedy widoczne są efekty

Zabieg oczyszczania twarzy trwa zwykle od dwóch do trzech godzin, w zależności od tego jak dużo niedoskonałości jest do usunięcia oraz w jakiej ogólnej kondycji jest skóra. Wiadomo też, że doświadczona kosmetyczka przeprowadza ten proces szybciej niż jeśli będziesz go robić sama. Efekty, zwykle te negatywne, widoczne są od razu - skóra może być napuchnięta i podrażniona. Przez pierwsze dni odradza się nakładania jakiegokolwiek makijażu oraz unikania promieni słonecznych. Efekty oczekiwane także widać od razu - skóra jest po prostu czysta, bez wyprysków czy innych niedoskonałości. Jest także wyraźnie zdrowsza i wygląda na młodszą niż jest w rzeczywistości. 

Dlaczego profesjonalna kosmetyczka oczyści twoją twarz lepiej

Jest wiele argumentów przemawiających za tą tezą. Po pierwsze, sterylność. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zachowane są najwyższe standardy czystości narzędzi czy urządzeń. Nie musisz obawiać się, że ten zabieg przyniesie Ci więcej szkody niż pożytku, czyli tego co może się wydarzyć, gdy sama nieumiejętnie zaczniesz oczyszczać swoją twarz. Kolejnym argumentem jest szeroki wachlarz urządzeń używanych podczas zabiegu. Zdecydowanie automat do parowania twarzy lepiej otworzy jej pory niż nachylanie się nad miską pełną wrzątku, czyli tak jak zrobilibyśmy to w domu. Cena samego zabiegu nie jest zbyt wygórowana, a jeśli mieszkasz w mieście z dobrą dostępnością salonów kosmetycznych, takim jak na przykład Kraków, spotkasz się z konkurencyjnymi cenami. Ostatnim argumentem, jaki zostanie tu przytoczony, jest oczywiście wiedza wykształconych w tym zakresie osób. Zdecydowanie kosmetyczka niejedno już w swojej pracy widziała i z łatwością doradzi Ci, jak najlepiej zająć się skórą. 

Oczyszczanie to nie tylko ścieranie i wyciskanie - czego jeszcze możesz się spodziewać?

Po pierwsze, zabieg rozpoczyna się od rozszerzenia porów w skórze. Po to, aby zabieg mógł być efektywniejszy, skuteczniejszy i mniej bolesny. Później przychodzi czas na peeling, który wstępnie oczyści cerę. Następnie masaż, który rozluźni skórę, dzięki czemu lepiej będzie ona chłonąć używane potem kosmetyki. Po głównej części zabiegu spodziewaj się maseczek i kremów łagodzących i zmniejszających obrzęk. Pamiętaj, że oczyszczanie zdecydowanie męczy nasz naskórek i potrzebna jest po nim rekonwalescencja. 

Jak często korzystać z zabiegu oczyszczania twarzy

Dla utrzymania efektów, zabieg oczyszczania twarzy powinno się przeprowadzać regularnie. Jeśli twoja skóra jest problematyczna, tłusta i ma tendencję do niedoskonałości, poddawaj się procesowi oczyszczania twarzy nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Jeśli zwykle nie pojawiają Ci się wypryski, a skóra jest po prostu wrażliwa, sucha i brak jej sprężystości, na zabieg oczyszczania umów się dwa razy do roku. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, takim jak Kraków, to bez problemu znajdziesz wygodny salon kosmetyczny do takich zabiegów. Staraj się zawsze umawiać się do tej samej kosmetyczki, ponieważ z czasem będzie ona już znała kondycję i przeszłość skóry i łatwiej jej będzie sugerować kolejne zabiegi. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.