Para młoda z dzieckiem a zaproszenia ślubne

Andrzej Winnicki
14.01.2020

Zaproszenie na ślub i przyjęcie weselne powinno zawierać konkretne informacje na temat czasu i miejsca planowanych uroczystości ślubnych oraz dane osób zapraszających i zapraszanych. W przeszłości wyglądało to tak, że na ślub zapraszali narzeczeni i ich rodzice (zaproszenie zaczynało się od słów „w imieniu własnym i rodziców…”), ponadto rodzice finansowali wesele lub przynajmniej jakąś jego część. Rzadko zdarzało się, by narzeczeni żyli razem przed ślubem, a tym bardziej posiadali wspólne dziecko. Dziś wspólne mieszkanie przed ślubem nikogo już nie dziwi, a niejednokrotnie zdarza się tak, że w zaproszeniu, zamiast o rodzicach narzeczonych, wspomina się o ich dziecku.

Wyjątkowe zaproszenia ślubne

Para młoda z dzieckiem jak najbardziej może i często posługuje się klasycznym zaproszeniem ślubnym, ale coraz częściej zdarza się tak, że narzeczeni chcą podkreślić, iż w dniu zaślubin ich dziecko jest równie ważne jak oni sami. Z tego powodu nie kupują gotowych zaproszeń ślubnych, a decydują się na wykonanie projektu, który uwzględni ich pociechę (pociechy).

Zaproszenia ślubne dla par z dziećmi zwykle w sposób symboliczny ukazują, że w dniu ślubu liczą się nie tylko narzeczeni, ale również owoc ich miłości. Dlaczego w sposób symboliczny? Ponieważ w praktyce niewiele osób decyduje się na zamieszczenia imienia i nazwiska dziecka w treści zaproszenia (jako zapraszającego wraz z narzeczonymi), uważając to za zbyt odważne posunięcie, natomiast starają się podkreślić ten fakt poprzez ilustrację na pierwszej stronie zaproszenia. Projekty zaproszeń ślubnych dla par z dziećmi bardzo często zawierają rysunki trzech postaci. Mogą to być ludzie – rodzice z dzieckiem danej płci, albo zwierzęta. Bardzo często na przygotowanych w ten sposób zaproszeniach można znaleźć dwa przytulające się gołębie (symbole miłości, niewinności, nadziei i czułości). Obok lub pomiędzy nimi znajduje się mniejszy gołąb, symbolizujący dziecko pary młodej.

Projektowanie zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne dla par z dzieckiem, ale także szereg pasujących do nich dodatków (m.in. menu weselne, naklejki na alkohol, podziękowania dla rodziców, księgi gości, papierowe pudełka na ciasto) może od A do Z wykonać profesjonalna drukarnia cyfrowa. Grafik, po konsultacji z narzeczonymi, przygotuje projekt zaproszenia, który następnie należy dokładnie sprawdzić, a ewentualne błędy poprawić. Oczywiście klienci mogą nieco zmienić koncepcję zaproszenia, jeżeli wizualizacja poprzedniej nie spełnia ich oczekiwań. W momencie, gdy projekt trafi do druku, nie będzie już takiej możliwości.

 

 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.