Poznaj zalety inteligentnego domu

Magdalena Siwko
26.07.2019

Choć system inteligentnego domu to dla niektórych codzienność, część osób jednak do tej pory nie miała z nim styczności. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które ponosi komfort życia, a także poziom bezpieczeństwa w domu.

System smart home jest stworzony w taki sposób, by mógł być używany zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w biurach. Dlaczego tak wiele ludzi decyduje się dziś na wprowadzenie tego udogodnienia? Otóż pozwala ono na ogromną oszczędność, szczególnie, jeśli chodzi o ogrzewanie czy też oświetlenie, ale nie tylko.

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom łączy w sobie niezależne instalacje i urządzenia we wspólny system, który jest w pełni zautomatyzowany. Gwarantuje on możliwość sterowania poszczególnymi urządzeniami oraz rozwiązaniami, które znajdują się w domu. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy do dalszej lektury.

System smart home pozwala na sterowanie m.in. oświetleniem, klimatyzacją, ogrzewaniem, roletami, a także wentylacją. Co więcej, w ramach sprawowania ochrony nad mieszkaniem, inteligentny dom dba o kontrolę dostępu, nadzoruje systemem przeciwpożarowy, alarm, a także telewizję CCTV. Bada również zużycie energii cieplnej i elektrycznej. Ma też wiele dodatkowych funkcjonalności. Wśród nich jest opcja sterowania sprzętem AGD, nawadnianiem ogrodu, a także systemem audio, jak i wideo.

System inteligentnego domu zadba o Twoje bezpieczeństwo

Inwestując w system inteligentnego domu zyskujesz nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również doskonałe zabezpieczenie swojego domu i rodziny. Gdy będzie prawidłowo skonfigurowany, z pewnością będzie działał bez zastrzeżeń. Jednym z takich rozwiązań jest połączenie systemu sygnalizacji pożaru z instalacją tryskaczową oraz z systemami oddymiania za pośrednictwem systemów ostrzegawczych DSO, systemu włamania i napadu czy też monitoringu CCTV - https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa. Możliwości są naprawdę imponujące!

Smart home to nieograniczone możliwości

Dzięki systemowi inteligentnego sterowania domem zyskujesz bardzo wiele możliwości sterowania różnymi urządzeniami czy mechanizmami, które znajdują się w Twoim mieszkaniu. Systemy łączą w sobie możliwość sterowania ogrzewaniem, wentylacją oraz klimatyzacją. Oznacza to, że będzie on przez cały czas utrzymywał odpowiednie warunki, tworzące w domu sprzyjający mikroklimat, na który składa się odpowiednia świeżość, wilgotność oraz temperatura powietrza.

Oprócz tego można także stworzyć swoje własne scenariusze, dzięki którym zaprogramujesz różne akcje, które będą następowały po sobie. Na przykład o poranku będą odsłaniały się rolety, włączała muzyka, a temperatura będzie rosła o określoną ilość stopni. Wszystko zależy oczywiście od Ciebie i Twoich potrzeb. Kolejne komendy możesz ustawić według indywidualnych upodobań. Wystarczy jeden przycisk, a system smart home będzie wykonywał te wszystkie czynności za Ciebie.

Chcesz zaoszczędzić? Skorzystaj z systemu inteligentnego sterowania domem

Wszyscy użytkownicy systemów smart home jednogłośnie stwierdzają, że jest to bardzo duża oszczędność. Twój budżet domowy na pewno się podreperuje, ponieważ inteligentny dom zapewnia zmniejszenie rachunków za energię cieplną i elektryczną o ok. 25-50%. Jak to możliwe? Pozwala on bowiem podzielić dom na strefy grzewcze, w których panuje różna temperatura. System umożliwia np. wyłączenie ogrzewania w nieużywanych pomieszczeniach lub dostosowanie temperatury do pory dnia.

Zastanawiasz się nad inteligentnym systemem? Zgłoś się do fachowców ze sklepu Montersi.pl

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.