ProBioMinerał – wykorzystaj działanie prozdrowotne połączenia minerałów

Andrzej Winnicki
08.11.2021

Zdrowy styl życia jest już nie tylko modnym sloganem, ale czymś, do czego aktywnie dąży coraz więcej osób. Codzienny pośpiech, stres, problemy z odpowiednią ilością ruchu czy grzeszki żywieniowe utrudniają osiągnięcie celu. Nawet dbając o zbilansowane posiłki, pijemy często zbyt wiele kawy, stresujemy się… Czynniki te sprawiają, że z naszego organizmu wypłukiwane są niezbędne dla zdrowia minerały, a flora bakteryjna jelit ulega niekorzystnym zmianom. Ratunkiem może okazać się prawidłowa suplementacja. Najlepiej oczywiście korzystać z rozwiązań kompleksowych – a do takich właśnie należy ProBioMinerał. Jakie właściwości posiada preparat i w jaki sposób można je najlepiej wykorzystać?

Czym jest ProBioMinerał?

ProBioMinerał to suplement diety o unikalnych, kompleksowych właściwościach, w postaci pudru.  Ze względu na połączenie substancji mineralnych, witamin oraz wielu szczepów biologicznie aktywnych bakterii probiotycznych, korzystnie wpływa na całościowe funkcjonowanie organizmu.  Preparat oddziałuje nie tylko na regulację pracy jelit czy poprawę składu flory bakteryjnej organizmu, ale również usuwa toksyny, usprawnia metabolizm i działa przeciwzapalnie.

Trzeba również pamiętać, że jest to produkt całkowicie naturalny. Wykorzystane w nim minerały o wysokiej przyswajalności pochodzą z drobnodyspersyjnych złóż osadowych. To bardzo drobne cząsteczki naturalnych skał, które zawdzięczają swoje właściwości biomineralizacji, przeprowadzanej przez mikroorganizmy. Dzięki temu PBM stanowić może remedium na braki minerałów w organizmie, będące wynikiem deficytów żywieniowych, zbyt wysokiego poziomu stresu czy nadużywania kawy. Dzięki szczepom bakterii probiotycznych natomiast suplement ułatwia pozbywanie się z organizmu flory chorobotwórczej, obejmującej różne szczepy grzybów i bakterii chorobotwórczych.

Jakie składniki aktywne zawiera PBM?

PBM w swoim składzie zawiera łatwo przyswajalne biominerały o wysokim znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich odpowiedni poziom poprawia ogólną witalność, usprawnia funkcjonowanie układu krążenia, ma wpływ na prawidłowy stan skóry, a także pozwala zmniejszać odczyny zapalne. Do najważniejszych składników mineralnych preparatu należą:

 • Krzem w postaci tlenku krzemu SiO2. Składnik ten stanowi około 35% całkowitej masy produktu. Pierwiastek ten to ważny składnik budulcowy kości, tkanki łącznej i ścięgien. Dzięki udziałowi w syntezie kolagenu, krzem skutecznie wspomaga leczenie podrażnień i regenerację skóry, a także korzystnie wpływa na elastyczność tętnic i żył.
 • Wapń w formie tlenku wapnia CaO, stanowiący ok. 10% masy preparatu. Wapń jest podstawowym mineralnym składnikiem kości, zębów i paznokci. Niedobory wapnia skutkować mogą problemami z gęstością kości, a nawet osteoporozą. Regularne przyjmowanie suplementów wapnia jest wskazane szczególnie w przypadku kobiet w wieku okołomenopauzalnym.
 • Glin (jako Al2O3, stanowiący 8,5% masy suplementu), o działaniu alkalizującym i zmniejszającym zakwaszenie organizmu
 • Magnez w postaci tlenku MgO (zawartość 7%). Pierwiastek ten jest niezbędny dla prawidłowości wielu procesów metabolicznych, wpływa na regulację poziomu ciśnienia krwi, zmniejsza odczucie stresu. Jego braki prowadzić mogą do skurczów mięśni, uczucia rozdygotania, problemów z krążeniem krwi.

Dodatkowo, w skład preparatu wchodzi również 11 szczepów bakterii probiotycznych, w tym bakterie kwasu mlekowego, Bifidocbacterium czy bakterii fotosyntetycznych, a także prozdrowotne szczepy grzybów. Składniki te ułatwiają wypieranie niekorzystnej flory bakteryjnej i zastępowanie jej korzystnymi dla zdrowia rodzajami mikroorganizmów. Mają one wpływ na prawidłową pracę układu trawiennego, ale również podnoszą poziom ogólnej witalności organizmu i mają widoczny wpływ na samopoczucie.  

Dostępne są również preparaty ProBioMinerału wzbogaconego o mercurius solubilis. Jest to  substancja homeopatyczna o działaniu pobudzającym funkcjonowanie układu odpornościowego. Składnik ten działa wspomagająco w procesach leczniczych stanów zapalnych, zarówno w obrębie skóry i błon śluzowych, jak i organów wewnętrznych.

W jakich dolegliwościach sprawdzi się PBM?

ProBioMinerał sprawdzi się jako środek uzupełniający zbilansowaną dietę i zdrowy tryb życia, a także wspomoże różnorodne procesy lecznicze. Dzięki połączeniu aktywnych minerałów i prebiotyków, PBM pozwala na:

 • normalizację funkcjonowania układu trawiennego, poprawienie składu flory bakteryjnej jelit;
 • eliminację toksyn z organizmu, usprawnienie procesów metabolicznych;
 • poprawę składu elektrolitów w organizmie;
 • korzystne obniżenie pH treści jelitowej, zmniejszenie zakwaszenia organizmu, poprawę wchłaniania wapnia;
 • obniżenie poziomu cholesterolu, regulację ciśnienia tętniczego krwi;
 • poprawę ogólnego stanu skóry i błon śluzowych, zmniejszenie odczynów zapalnych w obrębie tkanki łącznej;
 • łatwiejsze odbudowywanie tkanki chrzęstnej w stawach, zmniejszenie objawów chorób stawów (w tym RZS).

Trzeba jednak pamiętać, że ProBioMinerał PBM nie może stanowić substytutu zbilansowanej diety. Może być jednak jej korzystnym uzupełnieniem, wpływając realnie na poprawę witalności i ogólnego stanu zdrowia organizmu.

Skąd wziąć ProBioMinerał o sprawdzonej jakości?

Decydując się na suplementację, należy upewnić się, że przyjmowane specyfiki pochodzą ze sprawdzonych źródeł.  Zakup dokonany w sprawdzonym sklepie gwarantuje rzetelne informacje na temat produktu i potwierdzony skład preparatu. ProBioMinerał zakupić można w https://natureplace.pl. Informacje zamieszczone na stronie sklepu pozwolą na poznanie sposobu dawkowania preparatu, a także umożliwią dobranie najbardziej optymalnej jego postaci.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.