Rodzaje kart wielowalutowych – podejmij mądrą decyzję

Krzysztof Jagielski
26.04.2019

Na rynku dostępne są różne karty wielowalutowe. Są one dość popularne i coraz częściej wykorzystuje się je do różnego rodzaju czynności. Wyjazdy i przekraczanie granic są dziś tak naturalne, że nie ma wątpliwości, że różne rodzaje kart walutowych są po prostu potrzebne. Jak wybrać tę właściwą kartę?

Czym jest karta wielowalutowa?

              Generalną definicją karty wielowalutowej jest karta, którą można płacić w różnych walutach, w różnych miejscach. Przede wszystkim można z niej korzystać podczas różnego rodzaju wyjazdów oraz podróży. Jest to karta dopasowana do różnych walut, więc powinna dawać także możliwości. Jest kilka rodzajów kart. Część kart bankowych pozwala na korzystanie tylko i wyłącznie z kilku walut na raz. Najlepsze karty, takie jak https://www.igoriacard.com/platnosci-karta-prepaid/ pozwalają nawet na kilkanaście walut.

Zalety karty wielowalutowej

Jakie są zalety karty wielowalutowej?

  • Możliwość płacenia za granicą bez szkodliwej prowizji, za pomocą zbliżenia czy czytnika kart,
  • Płatności przez Internet są szybsze i łatwiejsze, a przy tym także tańsze, gdyż w grę nie wchodzi nieprzyjemne przewalutowanie,
  • Karty można używać w wielu miejscach świata, niezależnie od waluty,
  • Bezpieczna forma płacenia i wypłacania z bankomatów, która umożliwia szybkie uzyskanie gotówki za granicą bez bankowej prowizji,
  • Dostępna od ręki, z wieloma walutami i możliwościami.

Karta wirtualna czy karta do ręki?

              Dlaczego wirtualna lub tradycyjna karta są ta skuteczne? Bo obie opierają się o wiele walut, dzięki czemu można z łatwością wykonywać transakcje w sieci, jeździć na wakacje i nie martwić się ograniczeniami.

              Karta wirtualna dostępna jest bez konta. To sprawia, że jest dużo tańsza niż karty bankowe. Jest ona przeznaczona do płacenia przez Internet bez niekorzystnego przewalutowania. Pozwala na jej wykorzystanie dwadzieścia cztery godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu. Jest to karta przedpłacona, a więc wydaje się tylko tyle, ile chce.

              Podobna jest karta tradycyjna. Ona również daje szereg możliwości, ale tym razem na wyjazdach. Może być używana do płacenia za granicą w kilkunastu krajach. Jest także skutecznym sposobem na wyjazdy służbowe.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.