Rogal – idealna poduszka do karmienia

Marek Szydełko
28.07.2020

Czy warto stosować rogale do karmienia?

Specjalne poduszki do karmienia niemowląt zwane ze względu na kształt rogalami, lub czasem fasolkami znacznie ułatwiają trzymanie dziecko w we właściwej i wygodnej pozycji podczas karmienia. Służą zarówno do karmienia piersią jak i butelką odciążając mięśnie ramion, karku i pleców zazwyczaj nadwyrężone podczas codziennej pielęgnacji dziecka. Stosowanie rogala do karmienia zapewnia dziecku komfort i wygodną, stabilną pozycję. Ułatwia zadanie również tatusiom, którzy zazwyczaj obawiają się czy potrafią prawidłowo trzymać niemowlę podczas karmienia butelką. Rogale do karmienia świetnie się sprawdzają również w innych czynnościach – pomaga przy leżeniu, podciąganiu się, ułatwia naukę siadania. Tego typu poduszka to przedmiot spełniający wiele potrzebnych funkcji, spełniający swoje zadania na różnych etapach rozwoju dziecka.

Gdzie kupić rogale do karmienia niemowląt?

W takie poduszki można się zaopatrzyć w sklepie internetowym bellochi.com wyspecjalizowanym w produktach do pielęgnacji dzieci. Bellochi.com oferuje różnego rodzaju poduszki, kocyki, kokony, pościele i skarpetki dla niemowląt. Są w większości wykonane z certyfikowanych, naturalnych materiałów. Nie powodują alergii, są estetyczne, kolorowe i bardzo miłe w dotyku, a także nietrudne w czyszczeniu.  Produkowane są od początku w Polsce i posiadają certyfikat Oeko-Tex Stadard 100. Rogal do karmienia to niezbędny element wyprawki dla niemowlęcia, a także  fantastyczny pomysł na praktyczny upominek dla przyszłych rodziców lub na baby shower.

Jak należy używać rogala do karmienia?

Jest to bardzo proste, nie wymaga specjalnej wiedzy czy treningu. Po prostu układa się go na kolanach wewnętrzną częścią w kierunku brzucha wokół talii. Ułożone na poduszce dziecko, szczególnie młodsze należy dodatkowo asekurować ręką, starsze może leżeć na rogalu samodzielnie. Prawidłowo wyprofilowany miękki i przyjemny w dotyku rogal do karmienia powinien dokładnie przylegać do ciała. Jego rozmiar i twardość należy dopasować do osobistych preferencji.

Jakie są zalety stosowania rogala do karmienia?

Rogal do karmienia zapewnia komfort zarówno matce jak i dziecku. Oszczędza zmęczony przybieraniem nienaturalnej pozycji kręgosłup, sprawia, że karmiąca mam nie jest spięta i zestresowana, co nie tylko utrudnia karmienie ale również wpływa na jakość i lepsze wydzielanie pokarmu. Ułożenie dziecka na tego typu poduszce zmniejsza jego podatność na występowanie kolki niemowlęcej.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.