Diamenty od wieków rozbudzają wyobraźnię, rozgrzewają serca oraz skłaniają do wydawania sporych sum pieniędzy. Najcenniejszym kamieniem są oczywiście brylanty, czyli oszlifowane diamenty. Te najdroższe mogą kosztować nawet dziesiątki milionów dolarów. Te mniej okazałe, są również dostępne dla zwykłych śmiertelników i stanowić mogą ciekawą lokatę kapitału na przyszłość oraz zabezpieczenie na tak zwane trudne czasy.
Aby uzyskać perfekcyjny kamień, czyli brylant, należy włożyć w to mnóstwo pracy. Wiele pracowni na świecie podejmuje się tego zadania z użyciem jakościowego sprzętu. Aby stworzyć brylant potrzebny jest perfekcyjny szlif. Kamień taki widoczny od góry wydaje się być całkowicie okrągły, a wykonane szlifowanie pozwala na pełne odbicie światła. To minimum 57 faset, w tym 33 w koronie oraz 24 w podstawie, zwieńczonych koletem. Na rynku oczywiście znajduje się wiele innych odmian, nieco gorszych jakościowo. Wszystko zależne jest od użytych narzędzi, wprawy szlifującego oraz czasów w jakich brylanty były wykonywane. Dawne techniki nie był tak perfekcyjne jak nowoczesne z użyciem najlepszego sprzętu.
Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak cenne są nasze pamiątki. Czasami w domowych kolekcjach biżuterii znaleźć można prawdziwe perełki, okazy, które są warte krocie. W momencie, kiedy decydujemy się na ich spieniężenie możemy być naprawdę bardzo mile zaskoczeni wyceną. Warto zanieść swoje domowe klejnoty do wyceny w miejsca takie jak skup diamentów Artar.com.pl w Warszawie. Wycena odbywa się bardzo szybko, na miejscu, nie tylko z użyciem zręcznego oka jubilera, ale przede wszystkim w oparciu o metody badań kamieni szlachetnych z użyciem najnowszej technologii. Refraktometr, spektroskop, polaryskop, dychroskop czy też waga karatowa to tylko niektóre z przykładów technologii zaprzęgniętej do rzetelnej wyceny naszych kamieni szlachetnych.
Diamenty to znakomity towar inwestycyjny, którego posiadanie zwykle oferuje nam stabilny zysk na bardzo wysokim poziomie. To jedna z takich inwestycji, które uznać możemy za ponadczasowe. Pracownie zajmujące się obróbką i szlifem diamentów wystawiają również certyfikaty. To właśnie na posiadanych certyfikatach powinniśmy skupić się w przypadku decydowania się na zakup diamentów na cel inwestycyjny. Im bardziej poważany dany certyfikat, tym większa szansa, że kamień zyska dużo na wartości. Wykresy wzrostu ich cen nie pozostawiają złudzeń – diament to znakomita inwestycja na długie lata.
Artykuł partnera.