Świąteczny wystrój wnętrza? Stwórz go sama!

Krzysztof Jagielski
31.12.2019

Idąc w grudniu ulicami miast zachwycamy się dekoracjami i mnóstwem światełek wokół. Również wystawy sklepowe, a także wnętrza restauracji stawiają na bogate świąteczne dekoracje, wykorzystując sztuczny śnieg, choinki i olbrzymie ilości czerwonych elementów. Wszystko to tworzy spójną całość, która tak bardzo wprowadza nas w ten klimat. Co wy na to, żeby zainspirować się miastem i przenieść poszczególne elementy do naszego domu? Święta są raz w roku, dlatego wykorzystamy je w każdy możliwy sposób.

Choinki blask podstawą świąt

Bez najmniejszej wątpliwości w każdym domu podczas świąt musi być choinka. Jest to tradycja, która stała się znakiem rozpoznawczym tego okresu. Jednak jej wybór, a także sposób dekoracji jest bardzo zróżnicowany. Niektórzy wybierają sztuczne, inni naturalne. Tutaj otwierają się kolejne opcje: cięta czy w doniczce? Świerk czy jodła? Ten wybór należy wyłącznie do nas, podobnie jest jeśli chodzi o ubieranie choinki. Każda zawiera światełka, które pięknie rozświetlają wnętrze, jednak reszta jest kwestią względną. Dobrze jeśli określimy kolorystykę jaką chcemy osiągnąć. Do najczęściej wybieranych należy: złoto, srebro, biel i czerwień. Jednak zdarzają się bardziej kolorowe wydania. Łańcuchy i bombki to klasyka, jednak jest ich tak ogromny wybór, że nie da się wybrać najlepszego modelu. Wspaniale jest ozdobić drzewko własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Bombki w cekinach albo suszone owoce, orzechy i szyszki zawieszone na bawełnianym sznurku będą wyglądać świetnie.

Zadbajmy o świąteczną dekorację stołu

Bez wątpienia bardzo dużo czasu podczas tego rodzinnego święta spędza się przy stole. W końcu mnóstwo potraw i ciast, które przygotowaliśmy kiedyś trzeba zjeść. Dlatego ważne jest, aby zadbać o jego odpowiednią dekorację. Najważniejszy jest obrus i serwetki. Najczęściej zachowana jest kolorystyka bieli, czerwieni, ale także szarości i ciemnej zieleni. Ważna jest zastawa, nie ważne czy postawimy na klasyczną, gładką biel czy coś bardziej wyszukanego, liczy się to, żeby do siebie pasowało. Pamiętajmy również o szkle. Przydadzą się zarówno szklanki na kompot z suszu, jak i kieliszki na inny rodzaj trunku. Jeśli postawimy na zdobienia, możemy dopasować do nich resztę dodatków. Złoty pasek na talerzach, złote świece, a do tego pasujące dodatki na stroiku świątecznym. A jak już mowa o stroiku cieszy się on olbrzymią popularnością, więc nie powinnyśmy o nim zapomnieć. Możemy postawić na klasyczny ‘wianuszek’ stworzony przy użyciu igliwia, wstążek i suszonych owoców przyczepionych za pomocą kleju na gorąco albo mocnego sznurka bawełnianego (sprawdź na: shop.bobbiny.com/pl/). Albo postawić na bardziej rozproszoną wersję po całym stole -świeczki, bombki, figurki będą prezentować się pięknie. A do tego oczywiście odrobina tradycyjnego sianka pod obrusem.

Postawmy na całokształt dekoracji

Choinka to jedno, stół to drugie... i to wszystko? Warto też zaaranżować całą resztę przestrzeni. Nasz dom na zewnątrz ozdabiamy światełkami, tak aby pięknie wyglądał po zmierzchu. Jeśli zadbaliśmy o zewnętrzną odsłonę, warto jeszcze dopracować wnętrze. Zacznijmy od stroika na drzwi, najczęściej wykonanego z igliwia i kolorowych dodatków. Każde wnętrze możemy rozświetlić światełkami -tego nigdy za dużo. Ponadto świetnie sprawdzą się różnorodne figurki czy dekoracje. Już nawet zwykły stożek owinięty sznurkiem bawełnianym doskonale spełni funkcję małej choinki. Kolor czerwony, motyw mikołaja i jego pomocników, świeczki i igliwie na pewno nadadzą magii tym świętom.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.