Szkolenia biznesowe dla firm – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Andrzej Winnicki
05.05.2022

Warsztaty, szkolenia i treningi to ważny element polityki każdej firmy. Takie działania pozytywnie wpływają na efektywność wykonywanej pracy, pozwalają podnieść kompetencje pracowników oraz pomagają kształtować właściwe relacje z otoczeniem. Decyzja o doskonaleniu rozwoju pracowników przynosi też wiele korzyści dla samego przedsiębiorstwa, a warsztaty z tego zakresu są tak naprawdę opłacalne dla obu stron.

Czym jest szkolenie biznesowe?

Według definicji, szkoleniem nazwiemy zajęcia mające na celu nabycie, podniesienie lub uzupełnienie określonych umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. To jedna z metod rozwoju pracownika, dzięki której zdobywa on nowe kompetencje, które następnie może wykorzystać na potrzeby firmy. Świetną okazją do poznania praktycznych narzędzi stanowiących drogę do sukcesu personalnego i organizacyjnego są zwłaszcza szkolenia biznesowe. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla nowych pracowników, jak i osób, które są na pokładzie firmy już od dłuższego czasu. Szkolenia biznesowe pozwalają każdemu na rozwój w naprawdę wielu dziedzinach i obszarach, w zależności od branży. W trakcie takiego treningu uczestnicy zdobywają cenną wiedzę oraz doskonalą warsztat kluczowych umiejętności we współczesnym świecie biznesu. O ile w przypadku nowo zatrudnionych osób takie szkolenia wydają się czymś oczywistym, w odniesieniu do ludzi, którzy są w danej firmie już od dłuższego czasu, ich sens często budzi wątpliwości. Nie od dziś wiadomo, że personel jest wizytówką przedsiębiorstwa, dlatego inwestując w jego rozwój podnosi się konkurencyjność i innowacyjność firmy. Niezależnie od tego, jak wykształconych i doświadczonych pracowników mamy, warto dbać o ciągłe doskonalenie ich kompetencji.

Szkolenie biznesowe dla pracowników: inwestycja czy strata pieniędzy?

Zalet uczestniczenia w szkoleniach biznesowych jest naprawdę mnóstwo. Treningi i warsztaty dla firm mogą być silnym elementem motywowania podwładnych, a także budowania przyjaznej atmosfery w firmie. Człowiek, który czuje się doceniony, jest bardziej wydajny i efektywny, działa szybciej i z większym zaangażowaniem. Branie udziału w szkoleniach to korzyść nie tylko dla pracowników, ale też dla samego przedsiębiorstwa. Uczestnictwo w szkoleniach może wpłynąć na sprawniejszą obsługę klienta, co z kolei może podwyższyć wyniki sprzedaży. Dużym plusem szkoleń biznesowych jest spersonalizowana formuła. Celem takich kursów często jest wzmocnienie konkretnych obszarów ważnych z punktu widzenia danej organizacji. Kursy i treningi biznesowe są nie tyle ważne dla firmy, co wręcz niezbędne. Kompetentny, wykwalifikowany pracownik to podstawa każdej działalności – niezależnie od tego, czy mowa o dużej korporacji, czy mniejszej firmie. Inwestycja w doskonalenie kompetencji pracowników to najlepszy sposób na rozwój przedsiębiorstwa. To właśnie kompetentna, dobrze wyszkolona kadra zapewnia wyższy poziom jakości, co ma znaczny wpływ na efektywność wykonywanej pracy. Bez dużej wiedzy oraz umiejętności, jakimi te osoby dysponują, nie byłaby możliwa realizacja wyznaczonych celów. Dbanie o rozwój pracowników to najlepszy sposób na zwiększenie skuteczności wdrażania wszystkich zaplanowanych działań. To właśnie dlatego większość nowoczesnych, dobrze zorientowanych firm inwestuje w kapitał ludzki.

Jak przeprowadzić szkolenie biznesowe?

Jak wynika z praktyki biznesowej, dobrze zaplanowane i umiejętnie przeprowadzone warsztaty mogą przynieść realne korzyści. Inwestycja w profesjonalne szkolenia niemal zawsze się zwraca, i to w krótkim czasie. Aby skutecznie zrealizować zamierzone cele edukacyjne i biznesowe, szkolenie pracowników warto powierzyć w ręce wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny. Liderem w branży szkoleń dla firm jest Luqam, zgrany i pełen pasji zespół obecny na rynku od kilkunastu lat. Współtworzą go wybitni konsultanci oraz trenerzy-praktycy, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji profesjonalnych szkoleń biznesowych i projektów rozwojowych. LUQAM realizuje nawet najbardziej wymagające projekty, zarówno kilkugodzinne szkolenia świadomościowe (np. przeszkolenie z zakresu norm ISO), jak i kilkunastodniowe programy  certyfikowane na poziomie dostosowanym do specyfiki danej branży. Firma tworzy też dedykowane programy szkoleń we współpracy z klientami, które najlepiej odpowiadają potrzebom przedsiębiorstw i zatrudnionych w nich osób. Każde szkolenie biznesowe jest oparte na rzetelnym know-how: nie są to wykłady teoretyczne, lecz zajęcia podparte realnym doświadczeniem zdobytym w praktyce. Firma działa m.in. w obszarze produkcji, zakupów, projektów, logistyki i jakości. Kursy biznesowe są przeprowadzane w trybie otwartym (w biurze LUQAM w Krakowie lub online) oraz zamkniętym (w siedzibie klienta lub innym adresem wskazanym przez klienta). Dodatkowo Uczestnicy otrzymują materiały w formie elektronicznej oraz dostęp do platformy e-learningowej. Powierzając szkolenie pracowników ekspertom z LUQAM wiesz, że twoja firma jest w dobrych rękach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Luqam.com!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.