Tania energia dla firm? Przyglądamy się ofertom

Mateusz Nowak
25.09.2019

Sytuacja na rynku energii elektrycznej dla firm jest dynamiczna. Rząd podejmuje działania celem utrzymania cen prądu dla firm w ryzach, Ministerstwo Energii przyznaje jednak, że nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać w przyszłym roku. Prowadzisz firmę? Zastanów się już teraz nad zmianą sprzedawcy energii elektrycznej.

W zawoalowanej sytuacji między przedsiębiorcami kupującymi energię elektryczną, operatorami energetycznymi i państwową administracją, trudno jednoznacznie przewidzieć, co wydarzy się w ciągu najbliższych miesięcy, co dopiero lat. Niektórzy ekonomiści prognozują wzrost cen prądu dla firm nawet o kilkadziesiąt procent już od 1 stycznia przyszłego roku. Wobec tych prognoz, największymi wygranymi sytuacji mogą okazać się właściciele firm, którzy skorzystają z ofert gwarantujących stałą cenę prądu przez cały okres obowiązywania umów. Czyli nawet kilka lat. Tania energia dla przedsiębiorstwa to wciąż realna możliwość, trzeba tylko przyjrzeć się ofertom operatorów całościowo, wziąć pod uwagę sytuację firmy i dłuższą perspektywę. W tym artykule wskażemy kilka czynników, na które warto skierować uwagę, rozważając zmianę sprzedawcy prądu.

Stałe ceny energii elektrycznej dla firm

Przy wyborze operatora energetycznego warto kierować się nie tylko względną atrakcyjnością oferty, ale renomą firmy, z którą chcemy podpisać umowę. Enea to jeden z największych dostawców prądu w Polsce, którego wachlarz ofertowy wypełnia wiele interesujących propozycji nie tylko dla indywidualnych odbiorców prądu, ale także dla właścicieli firm. Małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Właściciele firm średnich i małych najbardziej zainteresowani są zmianami cen prądu. W ich przypadkach rachunki za energię elektryczną pochłaniają spory kawałek budżetu i każda okazja znalezienia oszczędności jest warta wzięcia pod rozwagę. Dla takich firm skierowana jest oferta ENERGIA+ Stała cena. Macie alergię na ryzyko? W biznesie to często wskazane. Cóż, oferta Enei eliminuje ryzyko wzrostu cen prądu, zapewniając stawkę na stałym poziomie nawet przez okres 3 lat obowiązywania umowy. Sławne wahania na rynku energetycznym, rządowe rozporządzenia, prognozy podwyżek - korzystając z oferty stałej ceny, możecie przestać się tym martwić. Wasz operator energetyczny weźmie wszystko na siebie. Wy zyskacie spokój i wygodny sposób dokonywania płatności przez elektroniczne biuro obsługi klienta.

Jeszcze więcej oszczędności dzięki dodatkowym usługom

Dobra stawka to pierwsza rzecz, którą się kierujemy, dokonując wyboru dostawcy prądu, ale jest przecież szereg innych aspektów, które mogą decydować o wysokości firmowych rachunków. Warto się na przykład zastanowić, czy energia w firmie jest wykorzystywana optymalnie. Dużym firmom Enea oferuje pakiet ENERGIA + Professional, obejmujący audyt i wnikliwą analizą schematu zużycia prądu w firmie, wskazania obszarów potencjalnego wytracania energii i pomoc w usprawnieniu układów elektrycznych.

Świetnym sposobem na oszczędności w firmie jest także oferta Dual Fuel, czyli łączona sprzedaż gazu i energii elektrycznej. Decydując się na pakiet, zmniejszamy sobie ilość formalności, oszczędzamy czas pracy i zyskujemy również wolność od ryzyka wahań cen gazu. Wszystkie oferty i ich warunki znaleźć można na stronie internetowej operatora energii Enea.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.