Drewno jest coraz częściej wykorzystywanym materiałem do budowy tarasów. Przez wiele lat w branży wiele osób częściej decydowało się na użycie tańszych materiałów, ponieważ nie każdy mógł sobie pozwolić na taką inwestycje, ale trend ten z roku na rok się zmienia. Drewno jest materiałem naturalnym, estetycznym, dodatkowo nadającym przestrzeni ciepłego wyglądu. Sprawdź, która firma realizuje najlepsze tarasy drewniane oraz jakie są wady i zalety budowy tarasu z drewna.
Za drewnem z pewnością przemawia estetyka i funkcjonalność - jest to materiał, który nie tylko jest ładny, ale i również przyjemny w użytkowaniu. Drewno jest materiałem uniwersalnym, który pasuje do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz i przestrzeni. Firma Hardwood.pl w swojej ofercie posiada dostęp do wielu gatunków drewna w różnych odcieniach. Kolejną zaletą drewna są również jego przyjemna w dotyku tekstura i dobra retencja ciepła - bezpośredni kontakt naszych stop z tarasem drewnianym jest znacznie przyjemniejszy od kontaktu, np. z płytkami. Chodzenie po tarasie drewnianym może kojarzyć się z wakacyjnymi spacerami po nadmorskim molo, z kolei ceramika bardziej kojarzy nam się z basenem i chlorowaną wodą. Pod względem estetyki naturalne tarasy drewniane nie mają sobie równych!
Tarasy drewniane mogą zostać wzniesione właściwie w każdych warunkach. Najważniejsze, aby taras drewniany nie miał zbyt dużego spadku - maksimum to 2%. Specjalista z firmy Hardwood doradzi Państwu najlepsze rozwiązanie. Taras drewniany można wznieść na betonowej wylewce lub na konstrukcjach wykonanych ze stali lub drewna. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o budowę tarasu drewnianego. Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad realizacją tarasu drewnianego, zamów bezpłatną wycenę jego realizacji na stronie Hardwood.
Oczywiście, tarasy drewniane też posiadają drobne wady, jak zresztą każdy materiał. Nie ma rozwiązań idealnych. W przypadku tarasów drewnianych do wad możemy zaliczyć konieczność konserwacji i pielęgnacji drewna, jeśli oczywiście zależy nam, aby deski tarasowe zachowały swój wygląd, a zapewne większości z nam po prostu na tym będzie zależeć.
Co prawda, odpowiednio dobrane deski przetrwają nawet kilkadziesiąt lat bez impregnacji i olejowania, ale mimo wszystko stracą po pewnym czasie na swoich walorach estetycznych, dlatego zalecamy aby pielęgnować swoje tarasy drewniane regularnie. Dzięki temu nasz taras drewniany będzie wyglądał zdrowo i będzie bardziej odporny na czynniki atmosferyczne oraz biologiczne. Pamiętaj, aby drewna nie szorować, a do jego mycia używać myjki, np. ciśnieniowej. Może być to np. Karcher.
Wiele osób marzących o tarasie z drewna, ma dylemat również odnośnie wykonania tarasu z kompozytu. Nie jest to zły pomysł, zależy to oczywiście od końcowych preferencji użytkownika. Taras kompozytowy, podobnie jak taras drewniany posiada swoje wady oraz zalety. Do zalet możemy zaliczyć, między innymi:
- łatwy montaż;
- wytrzymałość (w odróżnieniu od tarasu z drewna, nie musimy pamiętać o jego corocznej pielęgnacji oraz konserwacji);
- odporność na warunki atmosferyczne.
Choć tarasy kompozytowe są wytrzymałe to jednak posiadają też wady, przez co jednak duża część klientów decyduje się ostatecznie na taras drewniany. Do wad możemy zaliczyć między innymi:
- nagrzewanie materiału (latem deski nagrzewają się tak mocno, że nie można chodzić po nich boso);
- kolor (z biegiem czasu kolor desek blaknie).
Do tego niska jakość wykonania tarasu z kompozytu może generować jeszcze większe problemy w przyszłości. Dlatego ważne jest, aby realizacją tarasu drewnianego zajęła się profesjonalna firma. Jeśli marzysz o pięknym tarasie drewnianym, sprawdź ofertę na tarasy drewniane.
Artykuł partnera.