ThinkBook 13s - elegancja i biznesowa wydajność

Antoni Kwapisz
29.06.2020

Jednym z najpopularniejszych segmentów rynku komputerów przenośnych są sprzęty wszechstronne. Takie, które sprawdzą się równie jako narzędzia do pracy, pomoc w nauce, platforma multimedialna czy podstawowe centrum cyfrowej rozrywki. Sprzęty mają zaspokoić potrzeby zarówno tych, którzy potrzebują komputera do podstawowych czynności jak edycja tekstu, czy korzystanie z Sieci, jak i tych bardziej wymagających.

Thinkbook 13s od Lenovo wpisuje się idealnie w ramy tego segmentu, a do tego ma bardzo konkurencyjną cenę. To świetny wybór jako narzędzie codziennego użytku, do pracy wielozadaniowej i do pracy w szkole / biurze. Wygląda ładnie i jest solidnie zbudowany, ma dobry matowy ekran i przyzwoitą klawiaturę, radzi sobie z codziennymi obowiązkami bez spowolnień i za swoją cenę wystarczy Wam na dość długo. Jest to też jeden z niewielu ultrabooków tej generacji, który można samemu rozbudować o dodatkowe podzespoły.

Pod względem estetycznym ThinkBook czerpie mocno z linii Ideapad. Laptop ma ciemnoszary kolor, dzięki czemu wygląda profesjonalnie. Jest wygodny w użyciu, a wykorzystane materiały nie palcują się i zapobiegają zarysowaniom.

Cała zewnętrzna obudowa jest metalowa, a jedyny widoczny plastik znajduje się wokół wyświetlacza. Lenovo nie oszczędzało na jakości, wykorzystując grube kawałki aluminium na pokrywę, wnętrze i spód. Te rozwiązania zapewniają sprzętowi trwałość.

W ThinkBook 13s Lenovo zadbało o elementy, które ułatwią codzienne użytkowanie. Dwa solidne zawiasy utrzymują ekran na miejscu i umożliwiają odchylenie go płasko do 180 stopni. Będziesz jednak potrzebował obu rąk, aby podnieść wyświetlacz i przełamać początkowy opór.

Przycisk włączania laptopa jest stale podświetlony, co ma ułatwiać włączanie i łatwo wskazywać czy sprzęt jest gotowy do pracy, w uśpieniu bądź rozładowany. To rozwiązanie dzieli użytkowników, miejcie je więc na uwadze.

Na bokach Thinkbook 13s znajdziecie: po lewej stronie dwa porty USB-A, a po drugiej stronie HDMI, USB-C, gniazdo słuchawkowe i USB PD.

Klawiatura jest bardzo kompaktowa, ale przemyślana w każdym szczególe. Przyciski mają wygodny kształt i przy pracy stawiają odpowiedni opór, przez co nietrudno w nie trafić i nigdy nie mamy wątpliwości czy właściwie wcisnęliśmy jakiś klawisz. To element sprzętu, który nie zmęczy Was nawet po wielu godzinach korzystania i jest jednym z najważniejszych wyróżników tego komputera.

Klawiatura jest również podświetlana białymi diodami LED z dwoma poziomami jasności do wyboru. Podświetlenie jest równomierne i dobrze zaimplementowane. Jest nawet fizyczny wskaźnik Caps Lock, a światła włączy nawet dotyk płytki dotykowej.

Skoro o niej mowa, to jest ona niewielka, ale wygodna. Z nią i klawiaturą na ręce pozostaje tylko ograniczona przestrzeń, ale dla większości użytkowników powinna być wystarczająca.

Lenovo dodało także czytnik linii papilarnych, zintegrowany z przyciskiem zasilania, a nie umieszczony na podparciu dłoni, jak w starszych IdeaPadach. Rozwiązanie to działa bez zarzutu i jest kompatybilne z Windows Hello.

To oczywiście tylko część podzespołów i możliwości Thinkpad 13s od Lenovo. Kompleksowo temat opisaliśmy w naszej recenzji. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zapraszamy!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie