Tkaniny koszulowe jednobarwne i kolorowo tkane

Producenci koszul wizytowych i służbowych, szwalnie, hurtownie, ale i mniejsze zakłady krawieckie – wszystkie te firmy wciąż poszukują tkanin koszulowych, które będą jednocześnie wytrzymałe, efektowne, ale i niedrogie. Wybór jest ogromny, ponieważ oprócz stacjonarnych sklepów z tkaninami funkcjonują w Polsce liczne sklepy internetowe. Mimo to największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się duże hurtownie, które funkcjonują na polskim rynku od wielu lat i oferują tkaniny koszulowe w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Hurtownie tkanin koszulowych w Polsce

Hurtownie materiałów i akcesoriów do szycia rzadko specjalizują się w tkaninach jednego rodzaju. Najczęściej sprzedają materiały, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Jeżeli jednak szwalni zależy na tkaninach typowo koszulowych, warto, by skorzystała z oferty hurtowni tkanin, która zajmuje się przede wszystkim sprzedażą tkanin przeznaczonych do szycia koszul. Zwykle asortyment jest na tyle szeroki, że tkaniny mogą posłużyć do uszycia koszul wizytowych, służbowych, codziennego użytku, a także damskich bluzek czy sukienek koszulowych.

Jedną z cenionych hurtowni tkanin koszulowych w Polsce jest ROAN. Firma istnieje na rynku od 1994 roku, zatem ma ugruntowaną pozycję, co absolutnie nie oznacza, że nie dąży do poszerzania i urozmaicania asortymentu. Przeciwnie – śledzi bieżące trendy i dopasowuje ofertę do potrzeb klientów, którym również zależy na szyciu koszul spełniających oczekiwania dzisiejszych klientów.

Tkaniny na klasyczne koszule wizytowe

Klasyczna, biała koszula wizytowa wcale nie musi być nudna. Z całą pewnością powinna być jednak elegancka, a żeby tak się stało, musi być uszyta z ogromną dbałością o detale i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Tkaniny koszulowe nie mogą być w tym wypadku zbyt cienkie i przejrzyste, a gotowa koszula nie powinna zbyt łatwo ulegać odkształceniom. Poza tym tkanina musi świetnie znosić wielokrotne prania, ponieważ biała koszula zwykle wymaga odświeżenia już po jednym użyciu.

Do szycia eleganckich koszul wizytowych oczywiście można wykorzystać tkaniny w innych niż biel kolorach, np. beżowe lub błękitne. Tkaniny koszulowe jednobarwne świetnie komponują się z marynarkami czy  garniturami, poza tym można je zadrukować według własnego projektu. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają firmy (np. instytucje finansowe) zamawiające eleganckie koszule służbowe dla swoich pracowników.

Tkaniny kolorowo tkane

W przypadku tkanin kolorowo tkanych największe znaczenie mają intensywność i trwałość poszczególnych kolorów. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno materiały stanowiące ciekawe połączenie dwóch lub więcej kontrastowych barw, jak i tkaniny wielobarwne, na których widnieje wiele odcieni tego samego koloru. Mimo to trudno jednoznacznie określić, które mieszanki kolorystyczne są w tej chwili najmodniejsze, da się jedynie wyszczególnić kilka szerzej komentowanych w świecie mody trendów.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.