Tłumaczenie przysięgłe języka niemieckiego online – jak to działa?

Maciej Piwowski
11.08.2022

Powszechny dostęp do internetu zmienił wiele branż. Dziś bez wychodzenia z domu możesz nie tylko zrobić zakupy, lecz także załatwić większość spraw urzędowych. Online uporasz się także z tłumaczeniem przysięgłym języka niemieckiego. Które dokumenty wymagają tego rodzaju przekładu? Jak zlecić je przez internet? Jaki jest koszt takiej usługi?

Tłumaczenie uwierzytelnione albo poświadczone (bo tak poprawnie nazywa się przekład wykonywany przez tłumacza przysięgłego) nie wymaga już szukania odpowiedniej osoby na mieście. Na rynku pojawia się coraz więcej wyspecjalizowanych firm, dzięki którym sprawę załatwisz je szybko i sprawnie. Co trzeba wiedzieć o tłumaczeniu przysięgłym języka niemieckiego online?

Kiedy tłumaczenie przysięgłe języka niemiecka jest niezbędne?

Tłumaczenie uwierzytelnione języka będzie Ci potrzebne głównie wtedy, kiedy będąc za granicą, otrzymałeś dokumenty w języku niemieckim. Jeśli po powrocie do kraju chcesz coś załatwić w polskim urzędzie, wymagany dokument musi być przełożony i zatwierdzony pieczątką tłumacza przysięgłego. Jest tak, ponieważ zgodnie z prawem polski urząd nie może rozpocząć procedury administracyjnej bez dostarczenia zgodnych z oryginałem przełożonych dokumentów. Mogą to być np.:

 • akty ślubu,
 • akty urodzenia,
 • pisma sądowe,
 • nakazy i inne pisma urzędowe,
 • wypisy ze szpitala i inne dokumenty medyczne,
 • dokumenty samochodowe.

Jak wygląda tłumaczenie przysięgłe języka niemieckiego online?

W biurze tłumaczeń dogadamycie tłumaczenie języka niemieckiego (https://dogadamycie.pl/jezyki-tlumaczen/niemiecki) możesz załatwić w kilku prostych krokach:

 1. Zeskanuj dokumenty, które chcesz przetłumaczyć.
 2. Wejdź na stronę dogadamycie.pl.
 3. Kliknij przycisk pomarańczowy przycisk „wyceń bezpłatnie".
 4. Teraz wybierz „tłumaczenie przysięgłe".
 5. W polu „język źródłowy” znajdź „niemiecki".

Brzmi zbyt prosto? Jest to jednak rzeczywista usługa sprawnie działającego biura. Nie musisz się jednak obawiać, że szybkość wykonania nie idzie w parze z jakością. W dogadamycie pracują eksperci z wieloletnim doświadczeniem.

Dobry tłumacz niemieckiego – kim jest?

Ponieważ tłumaczenie uwierzytelnione to zadanie wymagające wiedzy i doświadczenia, powinien je wykonać certyfikowany profesjonalista. Musi on specjalizować się nie tylko w dziedzinie lingwistyki, lecz także języku technicznym lub prawniczym. Dobry tłumacz języka niemieckiego może specjalizować się w jednym lub dwóch kierunkach tłumaczenia przysięgłego. Mimo że nie jest to warunkiem koniecznym, osoba taka mogła mieszkać w Niemczech przez wiele lat i tam zdobyć doświadczenie nie tylko robiąc zakupy spożywcze, ale także załatwiając sprawy urzędowe. 

Dobry tłumacz niemieckiego – gdzie go znaleźć?

Nie wahaj się więc skorzystać z usług biura dogadamycie (https://dogadamycie.pl/). Współpracujący z firmą tłumacze, oprócz wiedzy i doświadczenia, mają stosowne uprawnienia ministralne. Dodatkowymi atutami, którymi może pochwalić się profesjonaliści z tego współczesnego biura tłumaczeń online jest elastyczność oraz indywidualne podejście do klienta.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.