Tunel dla kota - dlaczego Twój pupil go potrzebuje?

Mariusz Siwko
08.10.2021

Koty to jedne z bardziej kochanych przez nas zwierząt. Posiadając w domu kota staramy się zapewniać mu różnorakie zabawki i gadżety do zabawy. Wpływa to pozytywnie zarówno na zwierzaka, jak również pozwala odpocząć właścicielowi. Tunel dla kota to zabawka szczególna, która zapewni twojemu kotu zabawę oraz potrzebny rozwój. Przeznaczony dla dużych i małych kotów nylonowy tunel jest idealny do zabawy, jak również sprawdzi się jako kocia kryjówka. Jakie są funkcje tuneli dla kotów i dlaczego warto je kupić?

Bycie kotem...

Kot jest to pupil bardzo aktywny, potrzebujący wielu bodźców do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Niektóre koty staramy się aktywizować za pomocą prostego sznurka, a inne bawią się przeznaczonymi do tego zabawkami. Nuda odstręcza każdego, także nasze koty. Z pewnością możesz starać się bawić z kotem, tak aby dostarczyć mu rozrywki i szczęścia, ale często nasz styl życia sprawia, że w czasie gdy nie ma nas w domu, kot, pozbawiony innych bodźców również ograniczy swoja aktywność lub zaczenie niszczyć przedmioty, które napotka na swojej drodze, co będzie miało destrukcyjny wpływ na jego ogólną kondycję i nasze mieszkanie. Mnogość zabaw i aktywności to recepta na zdrowe życie naszego zwierzaka.

Tunel dla kota i jego funkcje

Tunel dla kota, służący do różnorodnych zabaw w mieszkaniu jak i na zewnątrz to zabawka uniwersalna. Jest to zazwyczaj cienka, szeleszcząca tuba (choć materiał może się zmieniać), oparta na aluminiowym lub plastikowym szkielecie. Może być ustawiany w różne konfiguracje - prosto, w półkole, w kształcie litery S. Tunele mogą mieć rożny rozmiar, dostosowany zarówno dla dużych jak i małych kotów. Mogą być też wykonane z różnych materiałów np. pluszu, drewna, tkaniny. Niektóre modele w sklepach można zakupić dodatkowo z domkami czy drapakami. Tunele są zabawką bardzo praktyczną - można je składać, przewozić i łatwo przechowywać nawet w małym domu. Kot może z nich korzystać z mieszkaniu, na balkonie, tarasie czy w ogrodzie.

Długi tunel to idealna zabawka dla kota. Można ją stawiać w różnych miejscach, zmieniać konfiguracje jej ustawienia - to sprawia, że kot się nie nudzi. Szczególnie warto zostawić w nim ulubione zabawki lub piłki pupila, aby zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna, a kot mógł pozwolić sobie na efektywne polowanie we wnętrzu tunelu.

Taki tunel potrafi spełnić kilka funkcji w życiu kota:

  • jako świetna kryjówka i schronienie, gdy kto czuje się zestresowany,
  • może być jego legowiskiem,
  • może być także przestrzenią zabawy, która rozładuje jego energię,
  • korzystanie z tunelu może zapewnić lepsze samopoczucie pupila.

Gdzie kupić tunele?

Jeśli zastanawiasz się gdzie nabędziesz dobry produkt jakim jest tunel dla kota, polecamy wejście na stronę https://hubun.pl/275-tunel-dla-kota Oferta w naszym sklepie dostosowana jest do każdego kota - dużego i małego. Dysponujemy tunelami w różnych kształtach i rozmiarach. Nasze tunele to także wysoka jakość użytych materiałów, tak aby twój zwierzak był bezpieczny i zadowolony. Tunele wykonane z szeleszczącego materiału zapewniają kotu dodatkowe bodźce słuchowe podczas zabawy. W naszych tunelach kot może bawić się sam lub z pobratymcami. Serdecznie zachęcamy do zakupów!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.